کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا: رمزارز برای تداوم نیازمند قانون است - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا: رمزارز برای تداوم نیازمند قانون است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از جامعۀ رمزارز خواست که با قانون‌گذاران همکاری کنند. به گزارش فایننشال تایمز، گری جنسلر، رئیس “SEC” از کنگرۀ آمریکا درخواست کرده که به این کمیسیون اختیارات بیشتری بدهد تا بتواند این بازار را به شکل بهتری مدیریت کند.

هنوز مشخص نیست که کدام نهاد بر صنعت رمزارز نظارت دارد، زیرا قانون‌گذاران بیتکوین را بیشتر یک کالا در نظر می‌گیرند تا اوراق بهادار.

طبق برآوردها کمتر از 10 درصد از مردم جهان هم‌اکنون دربارۀ رمزارز می‌دانند؛ با وجود این، تعداد مشارکت کنندگان در بازار آن قدر هست که قانونگذاران را واداشته تا به دنبال راه‌هایی برای قانونمند کردن این دارایی‌های دیجیتال باشند. چنان که دیگر تنها سرمایه‌گذاران خرده پا نیستند که به دنبال کسب سود از بی‌ثباتی بازار هستند، بلکه سرمایه‌گذاران نهادی نیز به میدان آمده‌اند.

جنسلر می‌گوید که اگر قرار است که این بازار رشد کند، باید آغوش خود را به سوی قانون بازار کند. رئیس “SEC” توضیح می‌دهد که قانون موجب رشد اعتماد در بازار خواهد شد، و اگر بازار می‌خواهد که در طول زمان زوال نیابد، توجه به این نکته مهم است. توجه جنسلر بیشتر معطوف به پلتفرم‌های خریدوفروش است، زیرا اکثر فعالیت‌های مربوط به رمزارزها (95 درصد) در این پلتفرم‌ها انجام می‌شود.

او پیش‌تر نیز پیشنهاد کرده بود که این پلتفرم‌ها در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ثبت شوند. اما این پیشنهاد او با بی‌اعتنایی سرمایه‌گذاران مواجه شد، زیرا آن‌ها نمی‌خواهند که دولت بر فعالیت‌ آن‌ها در زمینۀ رمزارز نظارت داشته باشد. اما جنسلر مجددا از پلتفرم‌ها خواسته که خود را با قانون مطابقت دهند.

تا کنون از جمله محدودیت‌هایی که از سوی قانون برای پلتفرم‌های رمزارز ایجاد شده بدین شرح است: بایننس در بسیاری از کشورها با ممنوعیت مواجه شد، “BlockFi” در سه ایالت با ممنوعیت قانونی مواجه شد و همچنین اخیرا یونی سواپ تحت نظارت و بررسی “SEC” قرار گرفت.

منبع: newsbtc.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

6 + دو =