کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا قصد دارد کل فضای کریپتو را کنترل کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا قصد دارد کل فضای کریپتو را کنترل کند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یک دادستان سابق فدرال می‌گوید که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحد آمریکا (SEC) برای کنترل کل فضای کریپتو هرکاری می‌کند و متوقف نخواهد شد. “SEC” تهدید کرده که از صرافی کوین بیس شکایت خواهد کرد و در حال طرح دعوی علیه ریپل و مدیران اجرایی آن نیز هست.

جیمز ک. فیلان (James K. Filan)، دادستان سابق فدرال در آمریکا، که 9 سال در دفتر دادستانی ایالات متحد آمریکا در ناحیه کانکتیکات خدمت کرده است دربارۀ هشدارهای صادر شده از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در روز چهارشنبه نظر داد.

فیلان وکیل متخصص در دعاوی اوراق بهادار و تحقیقات دولتی و همچنین سخنگوی جامعۀ ریپل است. فیلان در توییتی نوشت:

SEC“برای کنترل کل فضای کریپتو متوقف نخواهد شد. این موضوع فقط در مورد ریپل صادق نیست. کوین بیس “SEC” را متهم کرده که از «تاکتیک های ارعاب در پشت درهای بسته» استفاده می‌کند تا از راه‌اندازی برنامۀ وام‌دهی این صرافی ممانعت کند.

روز سه‌شنبه کوین بیس اعلام کرد که “SEC” این صرافی را تهدید کرده که در خصوص محصولات وام‌دهی از آن شکایت خواهد کرد. مدیرعامل این صرافی گفت: «”SEC” به ما گفته که وام دادن متضمن اوراق بهادار است، اما به ما نگفت که چگونه به چنین نتیجه‌ای رسیده است».

جامعۀ رمز ارز میان تهدید “SEC” علیه کوین بیس و اقدام قانونی علیه ریپل و مدیران اجرایی این رمزارز شباهت‌هایی را تشخیص می‌دهند. وقتی “SEC” علیه ریپل طرح دعوی کرد، کوین بیس به سرعت ریپل را از فهرست رمزارزهای خود خارج کرد. حال ریپل از کوین بیس می‌خواهد که در کنار او علیه “SEC” بایستد و دوباره این رمزارز را در فهرست خود بگذارد.

حامیان ریپل مدت‌هاست که گفته‌اند طرح دعوی “SEC” تنها معطوف به ریپل نخواهد بود و کل صنعت کریپتو را تهدید خواهد کرد.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× سه = بیست چهار