کوین بیس برای تنظیم قوانینِ رمزارزها به پا خواست - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کوین بیس برای تنظیم قوانینِ رمزارزها به پا خواست

زمان مطالعه: 2 دقیقه

فریار شیرزاد، مدیر ارشد سیاست‌گذاری در کوین بیس (Coinbase)، از پیشنهاد یک طرح به قانون‌گذاران آمریکا خبر داده و گفته «عدم تنظیم قانون مناسب در رمزارزها، باعث عقب‌ماندگی دولت آمریکا در این زمینه خواهد شد.»

شیرزاد در گفت‌وگو با رسانه “CNBC” گفت: «ما سعی می‌کنیم با کمترین جراحی، بهترین و کارآمدترین شیوه را پیدا کنیم و به این نتیجه رسیده‌ایم که ایالات متحده به تلاش بیشتری برای تطبیق بازار رمزنگاری با سیستم فعلی، که بر ساختار قدیمی بازار متکی است، نیاز دارد.»

شیرزاد همچنین در این گفت‌وگو به این موضوع اشاره کرد که شرکت کوین بیس قبلاً با حدود ده دفتر قانون‌گذاری و چندین آژانس جلسه داشته تا جنبه‌های این پیشنهاد را مورد بحث قرار دهد. او گفته که بازخوردهای مثبتی هم از قوه مقننه آمریکا (Capitol Hill) گرفته است.

به طور کلی، صرافی بزرگ کوین‎بیس در گزارش سیاست خود در این‌باره، خواهانِ یک رویکرد روشن و جامع برای تنظیم دارایی‌های دیجیتال و مقررات مناسب برای رسیدن به این هدف است.

کوین‌بیس می‌گوید که این مقررات باید به گونه‌ای باشد که تشخیص دهد چطور می‌توان قوانین را به نفع مردم تنظیم کرد.

این شرکت بزرگ همچنین هشدار داده که ایالات متحده با عدمِ ایجادِ «مقررات جامع دارایی‌های دیجیتال»، در حال حاضر «عقب» است.

کوین‌بیس در گزارش خود، با اشاره به رویکرد یکپارچه‌ای که در مورد دارایی‌های دیجیتالی انگلستان، اتحادیه اروپا و سنگاپور وجود دارد، نوشت: «در صورت عدم انجام اقدامات مشابه، ایالات متحده در معرض خطرِ تبدیل‌شدن به «گیرنده» مقررات، برخلاف سیاست‌های اولیه مالی، قرار می‌گیرد. این در حالی است که مدت‌هاست که ایالات متحده شکل‌دهنده خدمات مالی مدرن است.

این شرکت پیشنهادات خود به قانون‌گذار آمریکا را به 4 ستون اصلی تقسیم کرد:

  • ایجاد یک چارچوب جدید برای تنظیم دارایی‌های دیجیتالی جدا از چارچوب‌های سیستم مالی سنتی.
  • دادنِ مسئولیت تنظیم بازارهای دیجیتال به یک نهاد فدرال جدید، علاوه‌بر یک سازمان خودگردان غیر دولتی؛ مشابه آنچه در بازارهای سنتی حاکم است.
  • محافظت از دارندگان دارایی‌های دیجیتال در برابر تقلب و دستکاری بازار.
  • ترویج رقابت عادلانه و قابلیت همکاری بین محصولات.

منبع: cnbc.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

− هشت = یک