گری جنسلر: از سرمایه‌گذاران رمزارز به اندازۀ کافی محافظت نمی‌شود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

گری جنسلر: از سرمایه‌گذاران رمزارز به اندازۀ کافی محافظت نمی‌شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، گری جنسلر (Gary Gensler)، بر لزوم حمایت از سرمایه‌گذاران در بازار رمزارز تأکید کرد. او گفت این نوع دارایی در معرض کلاهبرداری و تقلب و سوء استفاده است.

از نظر جنسلر، در بسیاری از موارد، سرمایه‌گذاران نمی‌توانند اطلاعات دقیق، متعادل و کاملی دربارۀ توکن‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی به دست آورند.

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا هفتۀ گذشته، در جلسۀ کمیتۀ مشورتی سرمایه‌گذاری، نگرانی‌های خود دربارۀ بازار رمزارز را بیان کرد. این کمیته که بر اساس بخش 911 قانون داد-فرانک (Dodd-Frank Act) تأسیس شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا دربارۀ اولویت‌های نظارتی مشورت می‌دهد، من‌جمله برنامه‌های ابتکاری برای محافظت از سرمایه‌گذاران و افزایش اعتماد آن‌ها و یکپارچگی بازار اوراق بهادار.

جنسلر طی سخنرانی خود در این کمیته، دغدغه‌های خود دربارۀ بازار رمزارز را در میان گذاشت. او گفت: این طبقۀ دارایی درون چارچوب‌های سیاست‌های عمومی مراقبت از سرمایه‌گذاران در برابر فعالیت‌های غیرقانونی، و محافظت از ثبات مالی قرار می‌گیرد. او همچنین گفت: متأسفانه این نوع دارایی مملو از کلاهبرداری و تقلب و سوءاستفاده است و در بسیاری موارد سرمایه‌گذاران قادر نیستند که به اطلاعات دقیق و متعادل و کاملی دربارۀ توکن‌ها یا پلتفرم‌های معاملاتی دست یابند.

جنسلر  همچنین به کمیتۀ مشاوره گفت: هم‌اکنون ما از سرمایه‌گذاران رمزارز به اندازۀ کافی حمایت نمی‌کنیم. مردم آمریکا درحال خریدوفروش و گرفتن وام رمزنگاری در پلتفرم‌های معاملاتی هستند و خلاء جدی در حمایت از آن‌ها وجود دارد.

وی همچنین تأکید کرد که این موضوع بازار را در معرض دستکاری قرار می‌دهد و سرمایه‌گذاران را آسیب‌پذیر می‌سازد. اگر به این مسئله رسیدگی نشود، این نگرانی وجود دارد که مردم صدمه ببینند.

جنسلر توضیح داد که بسیاری از رمزارزها هم‌اکنون به عنوان اوراق بهادار عرضه و فروخته می‌شوند. او دربارۀ این‌که آیا می‌توان توکن را به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفت یا نه، گفت: در دهۀ 1930 کنگرۀ آمریکا تعریفی از اوراق بهادار ارائه کرده که شامل بیست مورد است، مانند سهام و اوراق قرضه و اسکناس. یکی دیگر از این موارد قرارداد سرمایه‌گذاری است. بسیاری از توکن‌ها در بازارهای رمزارز به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده عمل می‌کنند، در حالی که شفاف‌سازی لازم یا نظارت لازم در بازار دربارۀ آن‌ها وجود ندارد.

او در پایان خاطرنشان کرد که نوآوری‌های مالی در طول تاریخ، خارج از سیاست‌های عمومی دوام نمی‌آورند و رشد نمی‌کنند. بنابراین بهتر است که رمزارز را نیز در چارچوب سیاست‌های عمومی قرار داد.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

9 × = هجده