گری جنسلر: فضای رمزارزها باید قانونمند شود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

گری جنسلر: فضای رمزارزها باید قانونمند شود

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، در مصاحبه‌ای با واشنگتن‌پست دربارۀ چشم‌انداز رمزارزها، فناوری بلاکچین و رویکردش دربارۀ قانونمند کردن این فضا صحبت کرد.

دیوید ایگناتیوس (David Ignatius)، خبرنگار واشنگتن پست، با گری جنسلر دربارۀ چشم‌اندازهای بازار رمزارز مصاحبه کرد. جنسلر دیدگاه خوشبینانۀ خود را دربارۀ امکان‌هایی که رمزارز در حوزه‌های مالی فراهم می‌آورد، ابراز نمود؛ اما ضمنا تأکید کرد که به نظر وی این فضا باید تحت نظارت قانون دربیاید، من‌جمله استیبل کوین‌ها.

در ابتدای مصاحبه، جنسلر دربارۀ سقوط اخیر بازار رمز ارز سخن گفت و رمزارز ها را از نوع دارایی‌هایی دانست که پتانسیل سوداگری و احتکار بسیار زیادی دارند. همچنین او معتقد است که این فناوری‌ها خارج از چارچوب‌های سیاستگذاری‌های اجتماعی و عمومی چندان دوام نخواهد آورد.

در ادامۀ مصاحبه، دربارۀ توکن‌هایی که تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا قرار خواهند گرفت، جنسلر گفت که اکثر این توکن‌ها اوراق بهادار هستند، هم‌زمان تنها برخی از آن‌ها کالا محسوب می‌شوند و برخی توکن‌ها ویژگی‌ هردو را دارند.

جنسلر سپس دربارۀ استیبل کوین ها صحبت کرد و گفت که برخی از آن‌ها ویژگی‌های قراردادهای سرمایه‌گذارانه را دارند، اما برخی همچون محصولات بانکی هستند.

جنسلر همچنین افزود که هم‌اکنون کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در حال کار کردن روی گزارشی دربارۀ استیبل‌کوین‌هاست. مدیریت تهیۀ این گزارش را ژانت یلن (Janet Yellen) بر عهده دارد و او به سبب مخالفتش با فعالیت‌های مجرمانه به واسطۀ رمزارز ها شناخته شده است.

جنسلر در بخش پایانی مصاحبه گفت که جایی برای 5 یا 6 هزار نوع مختلف پول وجود ندارد و او در حال وضع یک نظام محافظت از سرمایه‌گذار است.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شصت چهار ÷ = 16