گری جنسلر: SEC برنامه‌ای برای ممنوعیت بیتکوین ندارد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

گری جنسلر: SEC برنامه‌ای برای ممنوعیت بیتکوین ندارد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، گری جنسلر، گفت که این نهاد نظارتی قصد ندارد که رمزارز را ممنوع کند؛ اما کنگرۀ آمریکا می‌تواند دست به اقدامات سختگیرانه‌تری بزند.

جنسلر روز 5 اکتبر در جلسه کمیتۀ خدمات مالی مجلس نمایندگان گفت که این نهاد نمی‌خواهد از چین پیروی کند و رمزارز را به کلی ممنوع کند. وی افزود این موضوع به کنگره آمریکا بستگی دارد.

در همین جلسه، جروم پاول، ریاست فدرال رزرو، نیز گفت که بانک مرکزی برنامه‌ای برای ممنوعیت رمزارزها ندارد.

مکسین واترز (Maxine Waters)، رییس کمیتۀ خدمات مالی مجلس نمایندگان، گفت که به دنبال رشد باورنکردنی دارایی‌های رمزنگاری‌شده، SEC با چالشی تاریخی روبه‌رو شده است.

جنسلر در پاسخ به سوالات کنگره گفت که آنچه اهمیت دارد آن است که ما چطور از حقوق سرمایه‌گذار حمایت کنیم و در عین حال با ناظران بانک و دیگران همکاری داشته باشیم.

دغدغۀ اصلی آن است که آیا وزارت خزانه‌داری می‌تواند رمز ارز را در چارچوب مبارزه با پولشویی و رعایت قوانین مالیاتی قرار دهد.

با وجود اینکه SEC در راستای حمایت از مصرف کنندگان تلاش می‌کند، اما اقدامات اخیرش علیه کوین بیس و ریپل می‌تواند به دارندگان توکن یا به اصطلاح مصرف‌کنندگان زیان برساند.

یکی از نمایندگان کنگره از جنسلر خواست که دربارۀ مقررات مربوط به رمزارزها دستورالعملی را ارائه دهد. جنسلر سخنان پیشین خود را تکرار کرد و توضیح داد که صرافی‌های دارایی‌های دیجیتال باید در SEC ثبت شوند و صرافی‌های غیرمتمرکز نیز باید در لوای قانون قرار گیرند.

او مجدداً دربارۀ استیبل کوین‌ها ابراز نگرانی کرد و گفت هم‌اکنون 125 میلیارد دلار استیبل‌کوین داریم. به نظر جنسلر اگر این رشد ادامه یابد، می‌تواند خطر سیستماتیک وسیعی به دنبال داشته باشد. او تأکید کرد که وضع مقررات برای استیبلکوین‌ها باید در اولویت اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا باشد.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ نوزده = بیست شش