یکی از مدیران جی‌پی‌مورگان قیمت واقعی اتر را 1500 دلار می‌داند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

یکی از مدیران جی‌پی‌مورگان قیمت واقعی اتر را 1500 دلار می‌داند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از مدیران جی پی مورگان می‌گوید که قیمت منصفانۀ اتر، در جریان رقابت با «قاتلان اتریوم»، از قیمت کنونی‌اش پایین‌تر است. او بر اساس مجموعه‌ای از محاسبات شبکه‌ای قیمت اتر را 1500 دلار تخمین زده که 55 درصد از قیمت کنونی آن در بازار پایین‌تر است.

یکی از دلایل او برای این محاسبه آن است که اتریوم دیگر منحصر‌به‌فرد نیست و رقبای دیگری چون سولانا و آوالانش دارد.

این مدیر جی‌پی‌مورگان که “Nikolaos Panigirtzoglou” نام دارد، گفت که فکر می‌کند اتر به عنوان دارایی اصلی شبکۀ اتریوم، بالاتر از حد واقعی قیمت‌گذاری شده است. او معیارهای متعددی از فعالیت شبکه را در نظر گرفت و تلاش کرد آن را به عددی برگرداند که معرف قیمت منصفانۀ اتر باشد. او و تیمش قیمت اصلی اتر را 1500 دلار برآورد کردند.

این مدیر راهبردی جی پی مورگان فکر می‌کند که قیمت اتر به سبب اعتماد بازار به تحولات آیندۀ پروژۀ اتریوم است که افزایش یافته است. او می‌گوید:

ما به هش ریت و تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد نگاه می‌کنیم تا بتوانیم ارزش اتریوم را بفهمیم… اینجا یک پرسش وجود دارد. قیمت کنونی بیانگر افزایشی تصاعدی در استفاده از شبکه و ترافیک است که ممکن است تحقق نیابد.

بخشی از این تحلیل ریشه در این ایده دارد که پیشنهاد اتریوم دیگر منحصربه‌فرد نیست. اتریوم پیشگام مفهوم قراردادهای هوشمند در بازار رمزارز و اجرای آن بود. اما این مشخصه در زنجیرۀ رقبای اتریوم که موسوم به «قاتلان اتریوم» هستند، نیز وجود دارد و آن‌ها قصد دارند با ارائۀ همان مشخصه‌ها بخشی از بازار اتریوم را از آنِ خود کنند. مدیر جی‌پی مورگان در این باره می‌گوید: این ویژگی دیگر منحصربفرد نیست. ما شاهد رقابت از سوی بایننس و سولانا هستیم و رقبا در آینده بیشتر هم خواهند شد.

در مقابل، “Jack O’Holleran”، مدیر شرکت “Skale Labs” می‌گوید: با وجود اینکه جایگزین‌های دیگری برای شبکۀ اتریوم با قدرت وارد بازار شده‌اند، اما به هر ترتیب دشوار بتوانند بر اتریوم غلبه کنند. با وجود سرمایه‌گذاری‌های سنگین آن‌ها، هنوز اکثر نوآوری‌ها در اتریوم رخ می‌‌دهد و سپس به پروژه‌های دیگر گسترش می‌یابد. چنان‌که امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای و همچنین توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) ابتدا در اتریوم مطرح شدند و سپس به زنجیره‌های دیگر گسترش یافتند.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ پنچاه پنج = پنچاه هشت