یک تحلیل‌گر اقتصادی: رمزارزها موجب بی‌ثباتی مالی می‌شوند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

یک تحلیل‌گر اقتصادی: رمزارزها موجب بی‌ثباتی مالی می‌شوند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

استاد اقتصاد دانشگاه کرنل، اسوار پراساد (Eswar Prasad)، هشدار داد که رمزارزها ممکن است موجب بی‌ثباتی مالی و پولی شود. او گفت اگر این صنعت قانونمند نشود و سرمایه‌گذاران حمایت نشوند، ریسک آن چندبرابر خواهد شد.
اسوار پراساد استاد اقتصاد در دانشکدۀ اقتصاد و مدیریت کاربردی دانشگاه کرنل در مصاحبه با CNBC دیدگاه خود را دربارۀ رمزارزها بیان کرد. او گفت: رمزارزها ممکن است به بی‌ثباتی مالی و پولی کمک کنند، به ویژه اگر یک سیستم مالی بزرگ و فاقد مقررات ایجاد کنند که در آن سرمایه‌گذار فاقد حمایت باشد.
سخنان وی همسو با گزارشی است که اخیرا صندوق بین‌المللی پول منتشر کرده و در آن هشدار داده که افزایش محبوبیت ارزهای رمزنگاری‌شده می‌تواند تهدیدی برای ثبات مالی باشد. همچنین معاون رئیس بانک مرکزی انگلستان نیز در این هفته گفت که به دلیل رشد سریع صنعت رمزارزها به مقررات فوری نیاز وجود دارد. وی گفت دلایل روشنی وجود دارد که این ارزها برای سیستم اقتصادی کشور خطراتی به همراه دارند، حتی اگر این خطرات محدود باشند.
پروفسور پراساد این مسئله را مطرح کرد که رمزارزها می‌توانند نابرابری اقتصادی را گسترش دهند. او گفت که رمزارزها و فناوری پشتیبانشان وعدۀ دموکرات شدن امور مالی را می‌دهند، زیرا پرداخت‌های دیجیتال و سایر محصولات و خدمات مالی را برای مردم در دسترس‌تر کرده‌اند، اما با توجه به نابرابری‌های موجود در دسترسی به فناوری‌های دیجیتالی و سواد مالی، ممکن است نابرابری را تشدید کنند.
پراساد دربارۀ ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نیز صحبت کرد و گفت: من فکر می‌کنم ارزهای دیجیتال بانک مرکزی مسیری به سوی آینده هستند. اما از آنجایی هر بانک مرکزی می‌خواهند مطمئن شود که پولش صرف اهداف غیرقانونی نخواهد شد، تراکنش‌ها قابل بررسی و ردیابی هستند. او به این نکته نیز اشاره کرد که اگر هر پرداختی که شما انجام می‌دهید، من‌جمله برای یک ساندویچ یا یک فنجان قهوه، برای دولت قابل مشاهده باشد، وضعیت ناراحت‌کننده‌ای است.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ ده = 1