آیا به راستی 46 میلیون آمریکایی دارای کریپتو هستند؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

آیا به راستی 46 میلیون آمریکایی دارای کریپتو هستند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نیوزویک (Newsweek) با انتشار مقاله ای ادعا کرد 46 میلیون آمریکایی صاحب بیتکوین هستند، اما بسیاری در صحت آن تردید دارند. اما این آمار از کجا آمده است؟
رسانه های اجتماعی کریپتو در 11 مه 2021 مقاله‌ای را با این عنوان منتشر کردند: «با توجه به ‌اینکه کریپتو به جریان اصلی تبدیل می‌شود، 46 میلیون آمریکایی در حال حاضر صاحب بیت کوین هستند».
این عدد تاثیرگذار را حامیان مشهور بیت‌کوین به اشتراک گذاشتند، من جمله مدیرعامل میکرواستراتژی (MicroStrategy)، مایکل سیلور (Michael Saylor) در 12 مه 2021 توئیتی نوشت: «صنایع مالی با وارد کردن بیت‌کوین به محصولات بیمه، بانک و سرمایه‌گذاری کریپتو را به جریان اصلی تبدیل کرده‌اند. نیوزویک می‌گوید که 46 میلیون آمریکایی هم‌اکنون بیت‌کوین دارند».
بنیان‌گذار کوین متریکز، نیک کارتر (Nic Carter)، گفت که تعداد دارندگان بیت‌کوین نشان دهندۀ «حوزۀ قدرتمندی است که نمی‌توان نادیده‌اش گرفت. سود سهام سیاسی برای پذیرش بیت‌کوین بسیار زیاد است».
دن هلد (Dan Held) رئیس صرافی کراکن (Kraken) که از این نقطۀ عطف در بیت‌کوین خوشحال است، توئیت کرد: «46 میلیون آمریکایی بیت‌کوین دارند، یعنی 22% از افراد بزرگسال. دارد اتفاق می‌افتد».
با وجود این واکنش‌های عمومی ناباورانه است، چنان‌که برخی کاربران سایت ردیت (Reddit) آن را بسیار اغراق آمیز می‌خوانند. یکی از کاربران نوشت: «رقم بسیار بالاست. من حتی یک نفر را نمی‌شناسم که بیت‌کوین داشته باشد، و این رقم می‌گوید که از هر 6 یا 7 نفر 1 نفر بیت‌کوین دارد».
رقم 46 میلیون برای مالکیت کریپتو در آمریکا در واقع حاصل یک پیمایش است که در روزهای 6 و 7 ژانویه به دست گروه سرمایه گذاری نیویورک دیجیتال یا NYDIG انجام شده است.
گروه سرمایه‌گذاری نیویورک دیجیتال در پیمایش اخیری که روز 22 مارس دربارۀ بیت‌کوین و بیمۀ عمر انجام داده، به پیمایش انجام شده در ماه ژانویه ارجاع داده است، و این دو پیمایش مبنای مقاله نیوزویک بوده است. اندازۀ نمونه‌گیری هردو پیمایش نسبتاً کوچک بوده است، با وجود این به‌لحاظ آماری معتبر شمرده می‌شود. اولی روی 1050 شرکت کننده با درآمد بالای 50 هزار دلار انجام شده که درصد خطای 3.1 است. دومی بر روی 2184 نفر با درصد خطای 2.1 انجام شده است.

سطر اول مقاله نیوزویک حاکی از آن است که 46 میلیون آمریکایی معادل 17٪ از جمعیت بزرگسال است، درحالی‌که طبق پیمایش گروه سرمایه‌گذاری نیویورک دیجیتال این رقم برابر با 22٪ از جمعیت بزرگسال است. و این گیج‌کننده است. ممکن است به علت اینکه پیمایش گروه سرمایه‌گذاری نیویورک دیجیتال فقط معطوف به افرادی بوده که درآمدشان بیش از 50 هزار دلار است (گروه کوچکتری از کل جمعیت بزرگسالان)، این اختلاف در درصدها رخ داده باشد.
یکی دیگر از یافته های جالب توجه نیوزویک این بود که «اکثر پاسخ‌دهندگان (53٪) گفته‌اند که دارایی دیجیتال ندارند، اما 55٪ از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که افزودن کریپتو به کار خود را در نظر خواهند گرفت».
ارقام پیمایشی گروه سرمایه‌گذاری نیویورک دیجیتال انجام داده، بالاتر از ارقام پیمایش اخیری است که صرافی جمینی (Gemini) بر روی یک نمونۀ 3000 نفره انجام داده است. این صرافی در گزارش خود اشاره کرد که «بر اساس اندازۀ نمونه، ما تخمین می زنیم که تقریباً 14٪ از جمعیت ایالات متحده دارای ارز رمزپایه هستند»، که این معادل 21.2 میلیون نفر است. اگرچه این ارقام در اواخر آوریل منتشر شد، اما این پیمایش خود در اکتبر و نوامبر سال 2020 انجام شده که قبل از افزایش ارزش بازار در سال 2021 بوده است.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

یک × هشت =