5 دلیل برای افزایش اتریوم به بالای 3000 دلار - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

5 دلیل برای افزایش اتریوم به بالای 3000 دلار

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اتریوم پس از یک ماهِ آوریل سنگین، مرز 3000 دلار را شکست. طبق داده‌های”AssetDash” ، ارزش بازار اتر حالا از غول‌های بزرگی مثلِ “خانه Depot” و “Bank of America” پیشی گرفته و سرمایه بازارش به 368.03 میلیارد دلار رسیده است. اما اتر چرا ناگهان، و با وجود کسادی کلی بازار، افسار گسیخت؟
به دلیل برخی از عوامل، اتر در مسیر سایر ارزهای دیجیتال بازار قرار نگرفت. در عوض، به بالاترین سطح بالایی رسید.
تاکنون نرخ بازده “ETH” بسیار چشمگیر بوده و بیش از 300٪ افزایش یافته است. این نرخ، از ابتدای سال 2021 ، از 737.50 دلار به 3109.58 دلار رسیده است. پنج دلیل وجود دارد که توضیح می‌دهد چرا قیمت اتریوم توانست مرزِ 3000 دلار را بشکند.

دلیل 1: توسعه‌دهندگان سخت تلاش می‌کنند تا با ETH 2.0 ادغام شوند
ارزش کل قراردادهای سپرده‌گذاری اتریوم 2 (ETH 2.0) از 12 میلیارد دلار گذشته است. اتریوم 2 در دسامبر سال 2020 به طور جدی به حضورش ادامه داد و به دنبال تغییر مکانیزم اجماع اثبات کارِ فعلی به مکانیزن اثبات سهام (PoS) بود که موفق هم شد. هدف از آپدیت به اتریوم 2، ارائه یک راه‌حل دائمی‌تر برای مقیاس‌پذیری و چالش هزینه بالای گاز بود که شبکه اتریوم در حال حاضر با آن روبرو است.
الگوریتم اثبات سهام این امکان را فراهم می‌کند که بلوک‌ها مقیاس پذیرتر، ایمن‌تر و پایدارتر باشند و به جای حل یک معمای رمزنگاری، اعتبارسنج‌ها برای به دست آوردن اتر تلاش می‌کنند.
از آنجا که سپرده‌ها در آدرس قرارداد Ethereum 2.0 اخیراً به بالاترین رقم و بیش از 12 میلیارد دلار رسیده است، مدل PoS در حال پشتیبانی مناسب است.

دلیل 2: متوسط هزینه های گاز اتریوم به کمترین میزان 4 ماه خود رسیده است
براساس داده‌های شرکت تحلیلی “Glassnode” میانگین قیمت گاز اتریوم به پایین ترین سطح 4 ماهه رسیده است.
متوسط معاملات یا کارمزد گاز برای شبکه بلاکچین در کمترین حد 4 ماه گذشته قرار داشته و کمترین میزان آن 63.120 Gwei است که در مقایسه با کارمزد بالای 100 Gwei ثبت شده در ماه‌های گذشته، یک محدوده بهبود یافته است.
اتریوم، تعدادی از پروتکل‌های بهبود یافته برای رفع مشکلاتِ هزینه گاز را در اختیار گرفته است. اخیراً، ارتقا “Berlin” در شبکه اصلی اتریوم به‌صورت مستقیم آغاز شده و راه را برای ارتقا E EIP-1559 هموار کرده است که منجر به ایجاد تغییرات در ساختار هزینه شبکه می‌شوند.

دلیل 3: افزودن پیوندهای دیجیتال
بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB) طرحی را برای فروشِ «اوراق قرضه دیجیتال دو ساله» در شبکه بلاک‌چین اتریوم با ارزشِ کلی معادلِ 100 میلیون یورو، در دست اجرا دارد.
در حال حاضر، این اوراق به طور مستقیم در بلاک چین اتریوم ثبت شده‌اند. اضافه‌شدنِ این اوراق قرضه نشان می‌دهد که بانک‌های بزرگ و موسسات مالی در آینده از بلاک‌چین های عمومی برای محصولات مالی سنتی استفاده خواهند کرد. این بدون شک اعتماد به نفس گاوها (افزایش‌دهندگان قیمت) را تقویت می‌کند.

دلیل 4: سود آزاد قرارداد آتی اتریوم به بالاترین سطح رسید
عامل دیگری که باعث افزایش قیمت ETH به بالاترین سطح جدید شده است، علاقه به قراردادهای آتی اتریوم است که امروز به بالاترین رقم خود یعنی حدود 9.36 میلیارد دلار رسیده است.

دلیل 5: احیای بازارهای مالی غیرمتمرکز
اکوسیستم اتریوم نقطه عطف دیگری را آغاز کرده است. ارزش کل قفل‌شده بازار غیرمتمرکز (DeFi) به یک نقطه عطف جدید دست یافته و از 70.77 میلیارد دلار عبور کرده است.
عمدهِ سیستم‌عامل‌های غیرمتمرکزِ مالی مانندِ “Uniswap” ،“Compound” ، “Maker” و سایر رهبران سخت تلاش می‌کنند تا ارزش خالص قراردادهای هوشمند موجود در بلاک‌چینِ اتریوم را بشکنند تا از مرز 73 میلیارد دلار عبور کنند. این رقم، به‌تنهایی و در مدت زمان یک ماه 18 میلیارد دلار افزایش پیدا می‌کند.

منبع: www.blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

+ هشتاد هشت = نود چهار