مرد معتاد به معامله ارزهای دیجیتال در بیمارستان بستری شد! - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

مرد معتاد به معامله ارزهای دیجیتال در بیمارستان بستری شد!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

یک مرد انگلیسی که به دلیل اعتیاد به ارز رمزنگاری‌شده، مقدار زیادی پول از دیگران گرفته بود، به‌دلیل این اعتیاد در بیمارستان بستری شد. او پس از درمان، باید دربرابر اتهاماتش پاسخ‌گو باشد.

مرد جوانی که نامش فاش نشده و او را «جیک» خطاب می‌کنند، در طی چندین‌ سال بیش از یک میلیون دلار پولِ دیگران را از دست داد. او در تلاش بود که موفقیت قبلی خود در معامله ارز رمزنگاری‌شده را تکرار کند؛ اما موفق نشد و کارش به بیمارستان کشید.
محققان می‌گویند اعتیاد به رمزنگاری در حال افزایش است و این می‌تواند در سال‌های آینده افزایش بیش‌تری هم داشته باشد.

نشریه بی‌بی‌سی درباره مرد معتاد به معامله و در عین‌حال متهم در این شغل، گزارش مفصلی ارائه کرده است. این نشریه با اشاره به او، خاطرنشان كرد كه این مرد در حال حاضر در یكی از تنها بیمارستان‌های انگلیس، كه افرادی را كه به خاطر ارزش ارزهای رمزنگاری‌شده به قمارکردن روی آورده‌اند درمان می‌کند، تحت معالجه است.

جیک میلیون‌ها پوند در معاملات ارزهای رمزپایه از دست داده است. او اولین‌بار بیت‌کوین را در سال 2015 خرید،  اما مشکل اعتیادش، چند سال پیش آغاز شد.

او در این‌باره گفت: «من می‌توانم لحظه دقیق ایجاد مشكل را به یاد بیاورم… من مبلغی را که کنار گذاشته بودم، وارد معامله کردم و حاضر شدم آخرین پول‌هایم را هم به خطر بیندازم…»

او ادامه داد: «اما من برگ برنده را به دست آوردم! در نهایت، تقریبا تمام آن‌چه را که در یک معامله واحد از دست دادم، بازپرداخت کردم. این به من یک احساس سرخوشی مطلق داد.»
اما همین احساس سرخوشی، همراه با مشکلاتی در ازدواج و زندگی شخصی جیک، به سرعت او را به یک معتاد تجارت رمزنگاری تبدیل کرد.
در آن زمان، او در شغلی مشغول بود که متولی میلیون‌ها پوند از پول افراد دیگر شده بود. خیلی زود معامله در بازار رمزارزها را با پول مشتریان آغاز کرد؛ به این امید که موفقیت قبلی در معاملات ارزهای رمزنگاری‌شده را تکرار کند. اما همه‌چیز تکرارشدنی نیست… .

جیک گفته که در یک شب، در حدود 20 دقیقه، همه پول را از دست داده است. چرا که بازار خیلی سریع حرکت کرده و او تمام سرمایه‌اش را نابود کرده بوده است.
جیک پس از این ماجراها، به جرم اختلاس با اتهامات کیفری روبرو شد، اما توانست با کمک خانواده 1.5 میلیون پوند به کارفرمای خود پس دهد. او اکنون در حال درمان اعتیاد خود است.
هیچ آماری در مورد تعداد افرادی که با اعتیاد شدید به تجارت ارزهای رمزپایه دست‌وپنجه نرم می‌کنند، وجود ندارد. با این حال، تونی مارینی (Tony Marini)، مشاور اصلی در کلینیک اعتیاد به بیت‌کوین، در بیمارستانِ “Castle Craig” در”Peebles”، گفت که آن‌ها شاهد افزایش تعداد معتادان در اسکاتلند هستند.

در چند سال گذشته، این کلینیک بیش از 100 نفر را به دلیل اعتیاد به ارزهای رمزپایه درمان کرده است.
در حالی‌که، افرادی پول خود را در معاملات ارزهای رمزپایه یا کلاهبرداری رمزنگاری از دست می‌دهند، افرادی نیز وجود دارند که ادعا می‌کنند ارز رمزنگاری شده آن‌ها را از نابودی مالی نجات داده است؛ خصوصاً در دوره شیوع ویروس کرونا.
نشریه بی‌بی‌سی مثالی در این باره زده است. «کامرون» یک موزیسین مستقل است که به شدت از بحران Covid-19  و مشکلات پس از آن آسیب دیده است. او در این‌باره به بی‌بی‌سی گفت: «با شیوع این بیماری، تمام منابع درآمدی من کاملاً از بین رفت.»

اوضاع برای او «ویران‌کننده» بود. درنتیجه تصمیم گرفت در رمزنگاری سرمایه‌گذاری کند. به باور او سالی که گذشت، یک سال واقعا عالی بود؛ به این‌دلیل که ارزش این دارایی‌هایش به حدی افزایش یافته که حداقل برای کوتاه مدت، هیچ نگرانی مالی نخواهد داشت.

با این‌حال برای همه به همین شکل نخواهد بود. برای ورود به این بازار افراد باید آموزش‌های لازم را ببینند؛ در غیر این‌صورت داستان «جیک» می‌توان برای خیلی از ما تکرار شود.

صفحه «راهنمای ترید و سرمایه‌گذاری» دیدکس، شما را با آموزش‌های اصولی ورود به بازار آشنا می‌کند.

منبع: News.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

3 + شش =