انتقاد مدیرعامل بایننس به ایلان ماسک‌ به سبب دستکاری بازار کریپتو - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

انتقاد مدیرعامل بایننس به ایلان ماسک‌ به سبب دستکاری بازار کریپتو

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیرعامل بایننس در یک چرخش غیرمنتظره به ایلان ماسک، به دلیل توئیت‌های منفی‌اش درباره‌ی بیت‌کوین، حمله کرد. او در توئیتی رویکرد ماسک را غیرمسئولانه خواند و از تریدرها خواست که پیرو او نباشند.

این اتفاق شوکه‌کننده است، به ویژه آن‌که او پیش‌تر اعلام کرده بود که گمان می‌کند که ایلان ماسک خالق بیت‌کوین باشد. با اظهارنظرهای اخیر ماسک درباره‌ی بیت‌کوین، هم‌اکنون بسیاری این فرضیه را که وی در ایجاد بیت‌کوین نقش داشته، منتفی دانستند. به همین دلیل چانگ پنگ ژائو (CZ)، مدیرعامل بایننس، نیز اظهارنظر اولیه‌اش را نادیده گرفت، و تا جایی پیش‌رفت که ماسک را غیرمسئول خطاب کرد.

توئیت CZ، مدیرعامل بایننس، در ۴ ژوئن ۲۰۲۱

توئیت‌های که به امور مالی مردم آسیب می‌زند بامزه نیستند، غیرمسئولانه هستند.

در مجموعه‌ای از توئیت‌های پیشین نیز، CZ ماسک را خطاب قرار داده بود و گفته بود که بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتوکارنسی به دلیل دردسرهایی که توئیت‌های ماسک برای بازار درست کرده، سرمایۀ خود را از دست داده‌اند.

او به تریدرها توصیه کرد که تحت‌تأثیر دستکاری بازاری که متأثر از اظهارنظرهای اخیر ماسک است، قرار نگیرند. CZ در آخرین توئیت‌ به مشارکت‌کنندگان بازار توصیه کرد که پیرو میلیاردرهای بزرگ، به ویژه ماسک، نباشند؛ وی گفت: من شخص ثروتمندی را نمی‌شناسم که علت ثروتمند شدنش عمل کردن به توئیت‌های مردم ثروتمند دیگر باشد.

به هنگام نوشتن این گزارش، بیت‌کوین ۴ درصد سقوط کرد و به ۳۷ هزار دلار رسید. خرس‌ها قصد کرده‌اند که بیت‌کوین را به محدودۀ خطر بکشند و از این لحظه به بعد این کریپتوکارنسی می‌تواند به آسانی به زیر ۳۷ هزار دلار برسد.

نمودار بیت‌کوین به دلار. منبع: TradingView

اگر ماسک توئیت دیگری منتشر کند و ترس و وحشت‌ از ریزش بیت‌کوین زیاد شود، امکان کاهش قیمت بیشتری وجود دارد.

با وجود این، به گفته ویتالیک بوترین و دیگر هواداران بیت‌کوین در هفتۀ گذشته، اثر ماسک بر بازار بیت‌کوین کاهش خواهد یافت؛ زیرا او اعتبار خود را از دست داده است، به ویژه به دلیل توئیت‌هایش دربارۀ مصرف انرژی بیت‌کوین که بازیگران بازار آن را غیردقیق می‌دانند.

منبع: zycrypto.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنج × پنج =