بایننس ارز SHIBA را لیست کرد/ آیا دوج‌کوین بعدی در راه است؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بایننس ارز SHIBA را لیست کرد/ آیا دوج‌کوین بعدی در راه است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رمزارز “Shiba Inu” یا به اختصار “SHIB”، با افزایشی 146 درصدی، در صرافی‌هایی مثلِ «بایننس»، «هوبی» و “FTX” لیست شد. آیا این رمزارز دوج‌کوینِ دوم خواهد شد؟

شیبا اینو، با استاندارد “ERC-20” با حدود 1.000.000.000.000.000 سکه در کل عرضه کار می‌کند. با این‌حال، داده‌های “CoinGecko” نشان می‌دهد که منبع واقعی آن ناشناخته است. شیبااینو پیش از این، در صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ (Uniswap) در دسترس بوده است.
بر اساس اعلام رسمی بایننس در پیِ لیست‌کردن این رمزارز، SHIB و DOGE شباهت‌هایی دارند، هر دو سکه‌های “meme” محسوب می‌شوند و ظاهراً از اجتماعی که پشت‌شان است، پشتیبانی شدیدی می‌گیرند.

شیبا اینو، برخلاف دوج، رمز اصلی “ShibaSwap” است و همین امر بخشی از انگیزه‌ای است که کاربران را ترغیب می‌کند با آن ترید کنند. صرافیِ بایننس همچنین ادعا می‌کند که کل عرضهِ Shiba Inu در حال حاضر در گردش کامل است.
بایننس تصریح کرده که حدود 60 درصد از کالاهای عرضه‌شده توسط 5 کیف پول برتر نگهداری می‌شود. بنابراین مانند دوج‌کوین، یک منبع کاملاً متمرکز دارد.
داده‌های ارائه‌شده توسط “Shib Informer” ادعا می‌کند که در 24 ساعت گذشته، دارندگان “SHIB” با افزایش 156 درصدی قیمت، به سرمایه بازارِ 283،500 دلاری رسیده اند. در اوج قیمت، حجم معاملاتِ آن به اندازه‌ای بالا بود تا این رمز را در موقعیت شماره 19 و بعد از آن شماره 15 در سایت رتبه‌بندی “Coinmarketcap” قرار دهد.

مدیرعامل بایننس چانگ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao) درباره لیست‌ شدن شیبا اینو گفت:
«برخی نگرانی‌های خود را نسبت‌به لیست‌شدنِ “SHIB” اعلام کرده‌اند. اما ما کاربران را دنبال می‌کنیم. تعداد زیادی از کاربران خواهان آن هستند، تا جایی‌که امروز آدرسِ سپردهِ اتر به‌دلیل شیب تمام شد. این اتفاق، هرگز برای سکه های ERC20 اتفاق نیفتاده است.»
سی‌زد (CZ) بعداً توضیح داد که او این سکه را در اختیار ندارد، اما به دنبال ارائه یک «بازار بی‌طرف» است.

تصمیم این صرافی بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است. بسیاری سوالات مشابهی را درباره مشروعیت پروژه مطرح کردند و مانند مخالفان “DOGE” معتقدند که این کار می تواند در طولانی‌مدت به صنعت رمزنگاری آسیب برساند. اقتصاددان، مایکل ون دو پوپه (Michaël van de Poppe)، در این‌باره گفت:
«دیدگاه من درباره شیب؟! هرکس باید آنچه را که می خواهد انجام دهد. با این حال، مواردی مانندِ “SHIB”، “DOGE”، و “SafeMoon” کانون توجهِ آینده غیر متمرکزی هستند که می‌خواهیم بسازیم و 90 درصد از مردم بابت آن ضرر می‌کنند.»

منبع: www.newsbtc.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

÷ پنج = یک