توکن‌های سهام قابل‌معاملۀ مایکروسافت، اپل و مایکرواستراتژی در فهرست بایننس - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

توکن‌های سهام قابل‌معاملۀ مایکروسافت، اپل و مایکرواستراتژی در فهرست بایننس

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بایننس (Binance)، پلتفرم خریدوفروش کریپتوکارنسی، اعلام کرد که سهام توکن‌شدۀ شرکت‌های اپل (Apple)، مایکروسافت (Microsoft) و مایکرواستراتژی (MicroStrategy) را تا پایان آوریل در فهرست خود قرار خواهد داد.

کاربران این صرافی از امروز قادر خواهند بود که سهام قابل‌معاملۀ بیت‌کوین مایکرواستراتژی را مشاهده کنند. توکن‌های سهام قابل‌معاملۀ اپل و مایکروسافت به ترتیب در روزهای 28 و 30 آوریل در فهرست صرافی بایننس قرار خواهد گرفت.

بایننس در اوایل ماه جاری به معاملات سهام توکن‌شده گریزی زد. کارخانۀ تولید خودروهای الکترونیکی ایلان ماسک (Elon Musk)، تسلا (Tesla)، نخستین شرکت در لیست این صرافی بود. بایننس کسری از موجودی صرافی کریپتوکارنسی رقیب، کوین‌بیس (Coinbase)، را به فهرست اضافه کرده که در 14 آوریل در معرض عموم قرار گرفت.

همۀ موجودی توکن‌شده در بایننس، با واحدپولی استیبل‌کوینِ (stablecoin) بایننس یواس‌دی (BUSD) خوانده می‌شوند.

در حالیکه صرافی اف‌تی‌ایکس (FTX) محصولات مشابهی را نیز ارائه می‌دهد، بایننس معاملۀ توکن‌های بدون کارمزد را عرضه می‌کند.

همۀ توکن‌های سهام قابل‌معامله به‌طور کامل تحت‌پشتیبانی یک پورتفولیوی متناظر از اوراق بهادار زیربنایی قرار دارند.

توجه به این نکته مهم است که توکن‌های سهام قابل‌معاملۀ بایننس تنها در ساعات کاری بازار ایالات متحد آمریکا قابل خریدوفروش هستند.

بررسی و تفحص نظارتی

بایننس به موجب این محصول جدید خود، که انتظار می‌رود خریدوفروش سهام توکن را دموکراتیزه کند، تحت نظارت جدیدی قرار گرفته است.

در 22 آوریل، فایننشال تایمز گزارش کرد که مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا (UK’s Financial Conduct Authority) آغاز به کار با صرافی بایننس کرده تا تعیین کند که آیا این محصول در چارچوب قوانین اوراق بهادار این کشور قرار می‌گیرد یا خیر:

به موجب تعهداتی که در خصوص امور محرمانه وجود دارد، ما نمی‌‌توانیم دربارۀ این مورد خاص اظهارنظر کنیم. با وجود این موارد ذیل قابل اجراست: اگر توکن‌ها قابل‌انتقال هستند، می‌توانند در یک صرافی کریپتو خریدوفروش شوند و از حقوق اقتصادی مانند سود سهام یا پرداخت نقدی برخوردار هستند، آن‌ها اوراق بهادار عرضه می‌کنند و ملزم به انتشار یک دفترچه هستند.

کاربران بایننس از ایالات متحد آمریکا، ترکیه و چین از خریدوفروش توکن‌های سهام قابل‌معامله منع شده‌اند.

منبع خبر: www.u.today

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هفت + 3 =