بایننس در معرض سوءظن‌های مالیاتی و پول‌شویی - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بایننس در معرض سوءظن‌های مالیاتی و پول‌شویی

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

وزارت دادگستری و سازمان خدمات درآمدهای داخلی ایالات متحده (IRS)، ادعا می‌کنند که صرافی بایننس (Binance)، بزرگ‌ترین صرافی ارزدیجیتال دنیا، فعالیت‌های غیرقانونی انجام داده است. مقامات مسئول در حال تحقیق در مورد پول‌شویی و تخلفات مالیاتی بایننس هستند.
در ماه مارس، کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) اعلام کرد که تحقیقاتی را برای تعیین اینکه آیا بایننس به آمریکایی‌ها اجازه داده است، مشتقات مرتبط با توکن‌های دیجیتال را معامله کنند، آغاز کرده است. به گفته آن‌ها این کار در “CFTC” ثبت نشده است، که شرط مجاز اجازه انجامِ چنین معاملاتی است.
این تحقیقات پس از آن انجام می‌شود که سال گذشته شرکت تجزیه‌وتحلیل بلاک‌چین به نامِ “Chainalysis” گزارشی منتشر کرد مبنی‌بر اینکه وجوه زیادی در ارتباط با فعالیت‌های جنایی از طریق بایننس پردازش شده است، که تعدادشان بیش‌تر از سایر صرافی‌های رمزنگاری بوده است.
به گفته Chainalysis، از 2.8 میلیارد دلار بیت‌کوین که مشکوک به فعالیت مجرمانه در سال 2019 است، تقریبا 27 درصد یا 756 میلیون دلار از طریق بایننس در جریان بوده است.
نگرانی‌های ابرازشده توسط مقامات ایالات متحده و سایر مقامات، مبنی‌بر این‌که ارزهای دیجیتال توسط مجرمان برای پنهان‌نگه‌داشتن درآمد غیرقانونیِ ناشی‌از سرقت، معامله مواد مخدر و فرار از مالیات مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله عوامل ممانعت از رشد ارزهای رمزپایه در بخش اصلی جریان مالی است.
مدیرعامل بایننس این ادعاها را رد کرده است و معتقد است این فقط یک فضاسازی بر علیه این صرافی است.

منبع: forkast.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

11 − = نه