سقوط بیت کوین به زیر 30 هزار دلار - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

سقوط بیت کوین به زیر 30 هزار دلار

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سقوط بیت کوین به زیر 30 هزار دلار . روز سه‌شنبه، برای نخستین بار از ماه ژانویه، بیت کوین به زیر 30 هزار دلار رسید. آیا ما شاهد ترس و وحشت بیشتری در بازار خواهیم بود؟ این کاهش قیمت، بیش 1.3 تریلیون دلار از ارزش بازار این کریپتوکارنسی را از میان برد.

بر اساس داده‌های کوین دسک، صبح روز سه‌شنبه، بیتکوین به 29083 دلار سقوط کرد و در غروب روز سه‌شنبه مجددا به  32 هزار دلار رسید. از ماه ژانویه تاکنون، این پایین‌ترین قیمت بیت کوین بوده است. بیت کوین در مقایسه با اوج قیمت خود در میانۀ ماه آوریل، به نصف کاهش یافته و بازدهی آن از ابتدای سال تا کنون 10.4 درصد افت کرده است.

کوین اتر در بلاکچین اتریوم، دومین کریپتوی ارزشمند بازار، به زیر 2000 دلار رسید و عصر روز سه‌شنبه به قیمت 1874 دلار خریدوفروش شد. اتر هم‌اکنون، در مقایسه با نقطۀ اوج خود، 60 درصد پایین‌تر است، با وجود این از ابتدای سال تا کنون 150 درصد رشد داشته است.

نعیم اسلم (Naeem Aslam)، تحلیل‌گر بازار در “AvaTrade”، روز سه‌شنبه نوشت: بیت کوین یک سطح حمایتی مهم را شکسته و محتمل است که ما ترس و وحشت بیشتری را در بازار ببینیم، زیرا سرمایه‌گذاران ممکن است بپندارند که این پایان کار بیت کوین است.

او همچنین نوشت: اما سرمایه‌گذاران باید به خاطر داشته باشند که بیت کوین نوعی از دارایی است که بسیاری اوقات با چنین دید‌گاه‌های بدبینانه‌ای مبارزه کرده است. این روند فروش در بازار برای بسیاری از سرمایه‌گذاران فرصتی است که بیت کوین را به تخفیف زیادی بخرند.

همچنین دوج کوین حدود 19 سنت معامله شد که 2 سنت بالاتر از پایین‌ترین نرخ روزانۀ خود و 75 درصد کمتر از اوج قیمتش در اوایل ماه مه بود.

کاهش قیمت این کریپتو به سبب اقدامات و مقررات چین بود، زیرا قانون‌گذاران محدودیت‌هایی را بر استخراج و تجارت ارز دیجیتال در این کشور وضع کردند.

اصلاح قیمت کریپتو در حالی رخ می‌دهد که بازارهای سنتی در حال تلاشند که پس از فروش افسار گسیختۀ هفتۀ گذشته، وضعیت خود را بهبود دهند. داوجونز، شاخص “S&P 500” و شاخص نزدک بازگشت قدرتمندی داشتند؛ این موجب شده برخی تحلیل‌گران حدس بزنند که شاید بیتکوین در حال خروج از بازار کریپتو و تبدیل شدن به سهام باشد.

منبع: marketwatch.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ 83 = هشتاد نه