احتمال سقوط بیتکوین به زیر 20 هزار دلار بر اساس شاخص پارابولیک سار - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

احتمال سقوط بیتکوین به زیر 20 هزار دلار بر اساس شاخص پارابولیک سار

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شاخص پارابولیک، قریب به یک سال کامل، برای بیتکوین روندی صعودی را نشان داد، و ‌اکنون قیمت این کریپتو را نزولی نشان می‌دهد. این شاخص در فریم‌های زمانی ماهانه سیگنالی را نشان داده، که طبق رویدادهای گذشته، نشان از یک سقوط فاجعه‌بار در ارزش بازار این کریپتوکارنسی دارد.

حتی اگر فروش حاصل از این سینگال ضعیف باشد، این وضعیت باز هم می‌تواند بیتکوین را به 20 هزار دلار بکشاند. در این مقاله قصد داریم به چرایی این موضوع پاسخ دهیم.

سال 2020 برای بیتکوین و کریپتوهای دیگر یک طوفان تمام عیار بود، مسائلی نظیر تورم و همچنین وضع آشفتۀ کشورها موجب شد که توجه سرمایه‌گذاران به دارایی‌های کمیاب و مبتکرانۀ نوظهور معطوف شود.

نهادها، صندوق‌های پوشش ریسک و حتی شرکت‌ها به بیتکوین توجه نشان دادند و همچنین بازار کریپتو به موجب اتریوم، دیفای، ان‌اف‌تی‌ها و همچنین دوج کوین رونق پیدا کرد.

نام‌های بزرگ بیشتری به این فضا جذب شدند و بیت کوین اکنون در پورتفلیوی ثروتمندان سراسر جهان است. کوشش برای خرید بیتکوین موجب شد که قیمت هر کوین از 4000 دلار به 65 هزار دلار افزایش یابد. اما پس از این اوج‌گیری، بیتکوین و سایر کریپتو‌ها در روندی نزولی قرار گرفته‌اند که ممکن است بسیار بدتر شود.

نمودار پارابولیک سار در تاریخ قیمت بیتکوین

چرا شاخص پارابولیک سار سقوط بیشتر کریپتو را هشدار می‌دهد؟

در اوایل سال 2018 که قیمت بیتکوین نمودار سهمی خود را شکست، پیتر برنت (Peter Brandt)،  تریدر معروف، یک اصلاح 80 درصدی را پیش‌بینی کرد. یک سال بعد، ارزش بازار این کریپتوکارنسی به قعر بازار خرس‌ها سقوط کرد و اصلاح 84 درصدی را تجربه کرد.

این ابزار (شاخص پارابولیک سار) می‌تواند به تریدرها بگوید که چه زمانی نمودار یک دارایی سهمی شده و آن‌ها کجا می‌توانند جلوی ضرر را بگیرند؛ این ابزار هم‌اکنون نشان می‌دهد که بیت‌کوین باز هم سقوط خواهد کرد و نمودار سهمی آن شکسته شده است، این سقوط می‌تواند به میزانی باشد که برنت در گذشته درباره‌اش گفت.

ابزار تحلیل تکنیکال، موسوم به پارابولیک سار، می‌تواند نشان دهد که چه زمانی یک روند متوقف و معکوس می‌شود. نمودار فروش اخیر در بازار بیتکوین با نمودار پارابولیک سارا، در فریم‌های زمانی ماهانه، تلاقی پیدا کرده است؛ در گذشته هربار این اتفاق رخ داده، بیتکوین در برابر دلار بیش از 72 درصد سقوط داشته است. وقتی بیتکوین به بالاترین قیمت رسید، نمودار پارابولیک سار سقوط سنگین 86 درصدی را نشان داد. بر اساس این نمودار، حتی اگر بیتکوین کمترین درصد افت را داشته باشد، هنوز در معرض خطر سقوط به زیر 20 هزار دلار و کمتر از آن قرار دارد. ممکن است ارزش این کریپتو به حدود 10 هزار دلار بازگردد.

منبع: newsbtc.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شصت هفت + = 71