احتمال سقوط بیت‌کوین به 24000 دلار - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

احتمال سقوط بیت‌کوین به 24000 دلار

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سرمایه‌گذاران امیدوارند که بیت‌کوین بخش مهمی از ارزش از دست رفته‌اش را بازیابد. با وجود این، تحلیل‌های تکنیکالِ احتمال سقوط آن به 24 هزار دلار را نشان می‌دهند.

بیت‌کوین پس از آنکه نتوانست در سطح قیمت 40 هزار دلار باقی بماند، حمایت 33500 دلاری را آزمود.

این رمزارز که همچنان بزرگترین ارزش بازار را دارد، در ماه مه، در مقایسه با زمانی که در اوج قیمت 65 هزار دلاری بود، بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است. با آغاز ماه جدید سرمایه‌گذاران امیدوارند که بیت‌کوین بخش مهمی از ارزش از دست رفته‌اش را بازیابد. با وجود این، ارزش این رمز ارز در بازگشت به قیمت به سطح 40 هزار دلار، در 37 هزار دلار متوقف شده است.

در نمودار زیر، مثلث قائم‌الزاویۀ ترسیم شده، یک الگوی نزولی است، زیرا آغاز یا تداوم یک روند کاهشی را نشان می‌دهد.

یک نگاه جامع به این نمودار چهارساعته نشان می‌دهد که تلاش برای فراتر رفتن از وتر این مثلث ناکام مانده است. بنابراین فشار فروش بالاست، به ویژه اگر بیت‌کوین با میانگین متحرک ساده (SMA) زیر 50 روز را به پایان ببرد.

درک این نکته ضروری است که الگوی نزولی مثلث نشان‌دهندۀ سیگنال‌های افت قیمت است، و طبق این سیگنال‌ها باز هم سقوط سنگینی را تا 24 هزار دلار تجربه خواهد کرد.

نمودار 4 ساعتۀ قیمت بیت‌کوین/دلار در Tradingview

این چشم‌انداز نزولی قیمت را شاخص قدرت نسبی (RSI) تأیید می‌کند. این شاخص نشان می‌دهد که تعداد فروشندگان در برابر خریداران بیشتر می‌شود. اگر این روند ادامه یابد، بیت‌کوین در معرض 29 درصد سقوط قرار دارد.

از سوی دیگر شاخص MACD سینگال صعودی نشان می‌دهد. بنابراین نگه‌داشتن میانگین متحرک ساده بالای 50، یا مانع قیمت 37 هزار دلاری، به گاوها این امکان را می‌دهد که بر رسیدن به قیمت بالای 40 هزار دلار تمرکز کنند.

سطح روزانه بیت کوین

نرخ نقطه: 36،612 دلار

روند: خرس

نوسان: در حال رشد

پشتیبانی: 36000 و 33،500 دلار

مقاومت: 37000 و 40،000 دلار

منبع: coinmarketcap.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

30 ÷ = پنج