پیشی گرفتن دارندگان بلندمدت بیت‌کوین بر فروشندگان آن - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

پیشی گرفتن دارندگان بلندمدت بیت‌کوین بر فروشندگان آن

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیت‌کوین نتوانسته سقوط اخیر خود را جبران کند و قیمت آن از حدود 60 هزار دلار به 35969 دلار رسید. اما ویلیام کلمنت به سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت‌کوین توصیه می‌کند که صبور باشند. زیرا دارندگان بلندمدت از فروشندگان پیشی گرفته‌اند.

نمودار روزانۀ حرکت جانبی بیت‌کوین

در هفتۀ گذشته، بیت‌کوین در قیمت 40 هزار دلار و 38 هزار دلار پذیرفته نشد و فشار فروش افزایش یافت. به نظر می‌رسد که خرس‌ها کنترل بازار را دارند، اما ویلیام کلمنت (William Clemente)، تحلیل‌گر بازار، معتقد است که فروشندگان خسته شده‌اند. طبق نمودار هفت‌روزۀ سود/زیان گلاس‌نود (نمودار زیر) بسیاری از سرمایه‌گذاران جدید در فروش زیان کرده‌اند. کلمنت گفت: «به نظر می‌رسد این روند تقریبا به اتمام رسیده است».

اندیکاتور ”SOPR برای محاسبۀ نرخ سود کوین‌هایی استفاده می‌شود که در یک دورۀ زمانی مشخص خریدوفروش شده‌اند؛ به نظر می‌رسد این اندیکاتور به پایین نمودار رسیده است (نمودار زیر، خط نارنجی نشان‌دهندۀ اندیکاتور SOPR است).

آیا بیت‌کوین در کوتاه‌مدت تحرکی خواهد داشت؟

همان‌طور که کلمنت اشاره کرد، سرمایه‌گذاران جدید که کوین‌های خود را می‌فروشند، برای خنثی کردن هرگونه فشار خرید از سوی دارندگان بلندمدت بیت‌کوین، به اندازۀ کافی فشار ایجاد می‌کنند. طی هفتۀ گذشته ممکن است تغییری در این دینامیک بازار به وجود آمده باشد.

دارندگان بلندمدت احتمالا فشار فروش را جبران کرده‌اند. چنان‌که در نمودار زیر قابل مشاهده است، وقتی میزان ذخیرۀ بیت‌کوینی که در اختیار دارندگان بلندمدت است، از فروش به سوی خرید می‌رود، قیمت بیت‌کوین سود می‌کند.

داده‌های دیگری که این تحلیل‌گر ارائه داده، این ایده را تقویت می‌کند که ممکن است تغییری در قیمت بیت‌کوین رخ دهد. طبق تحلیل کلمنت، بیت‌کوین ممکن است برای مدتی در قیمت فعلی خود بماند و به سرمایه‌گذاران توصیه کرد که صبور باشند. زیرا دارندگان بلندمدت از فروشندگان پیشی گرفته‌اند، اما روند انباشت به زمان نیاز دارد.

تریدری با نام جاش راجر (Josh Rager)، طبق نمودار روزانۀ زیر، 34640 دلار را یک سطح کلیدی حمایت قرار داده است و گفته که ترجیح او یک شکست جعلی در این سطح قیمت است که پس از آن یک صعود قیمت قابل توجه رخ دهد.

منبع: bitcoinist.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

− شش = یک