کاهش قیمت بیت‌کوین به دنبال ممنوعیت استخراج در چین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کاهش قیمت بیت‌کوین به دنبال ممنوعیت استخراج در چین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ممنوعیت استخراج بیت‌کوین در چین موجب کاهش هش‌ریت شد، و این خود سبب شد که قیمت بیت‌کوین کاهش یابد. از روز یکشنبه 10:50 صبح به وقت نیویورک، بیت‌کوین 5.5 درصد کاهش یافت و به 34.142 دلار رسید. اتر نیز 5.9 درصد کاهش یافت و به 2.095 دلار رسید.

در چین، با بسته‌شدن استخر‌های استخراج بیت‌کوین، هش‌ریت در حال افت‌کردن است. جاناتان چیزمن (Jonathan Cheesman)، مدیر فروش نهادی در صرافی “FTX” معتقد است که  خروج هش‌ریت از چین در بلندمدت مثبت است، اما در کوتاه مدت موجب فروش موجودی می‌شود.

چیزمن همچنین به تقاطع مرگ (death cross) اشاره کرد که میانگین متحرک 50 روزه پایین‌تر از میانگین متحرک 200 روز قرار می‌گیرد؛ اما خاطرنشان کرد که “بک‌تست (backtesting) در سیگنال‌‌دهی برای بیت‌کوین به لحاظ آماری حائز اهمیت نیست. برای مثال، مارس 2020 که این کوین یک تقاطع مرگ را تجربه کرد، آغاز یک تجمع قیمت سالانه بود”.

کریپتوکارنسی‌ها اخیراً رکود را تجربه کرده‌اند. بیت‌کوین تقریبا به نیمی از قیمت اوج خود در نیمۀ آوریل (65 هزار دلار) خریدوفروش می‌شود. طبق محاسبۀ “CoinGecko” ارزش بازار همۀ کریپتوها حدود 1.45 تریلیون دلار است، در حالی‌که در ماه گذشته این رقم 2.6 تریلیون دلار بوده است.

در میان دغدغه‌هایی که در خصوص مصرف انرژی وجود دارد، یکی از عواملی که موجب محدودیت استخراج در چین شد، حادثۀ مرگبار معادن زغال سنگ بود.

شهر “Ya’an” در جنوب غرب منطقۀ سیچوان به مقامات استانی وعده داده که ظرف یکسال کلیه عملیات استخراج بیت‌کوین و اتر را ریشه‌کن کند. طبق گزارشی از گلوبال تایمز (Global Times) که تحت حمایت حزب کمونیست است، بسته شدن استخرهای استخراج بیت‌کوین در این استان موجب شده که 90 درصد ظرفیت استخراج بیت‌کوین در چین از میان برود.

طبق برآورد دانشگاه کمبریج، از آوریل 2020، حدود 65 درصد استخراج بیت‌کوین در چین انجام شده است.

همچنین ادوارد مویا (Edward Moya)، تحلیل‌گر ارشد اقتصادی شرکت “Oanda” گفت که بیت‌کوین به موجب سقوط ناگهانی توکن تیتان به حدود صفر، تحت فشار قرار گرفت (استیبل کوینی که حتی توجه مارک کوبان را جلب کرده بود). قانون‌گذاران همچنین درباره استیبل‌کوین‌ها ابراز نگرانی کردند.

مویا روز جمعه گفت: سقوط توکن تیتان موجب افزایش فشار ناظران برای محافظت از مردم شد و این خود موجب سقوط بیت‌کوین شد. سقوط تیتان برای بسیاری یک شوک بود، زیرا تیتان تا حدی یک استیبل‌کوین وثیقه‌ای است. با توجه به شرایط ریسک‌آمیزی که وال‌استریت را تحت تأثیر قرار داده، کریپتوکارنسی‌ها تحت فشار قرار گرفته‌اند.

منبع: finance.yahoo.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× 2 = ده