نهنگ‌های بیت‌کوین دوباره آغاز به خرید کرد‌ه‌اند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

نهنگ‌های بیت‌کوین دوباره آغاز به خرید کرد‌ه‌اند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در حالی‌که فروشندگان کوتاه‌مدت از سر ترس بیت‌کوین‌ خود را می‌فروشند، نهنگ‌ها در حال بلعیدن موجودی بازار هستند. سپرده‌های صرافی بیت‌کوین در سقوط روز جمعه، کمتر از سقوط روز چهارشنبه بوده است. در ساعات گذشته، مبلغ کلان 7.5 میلیارد در سود باز آیندۀ (future open interests) بیت‌کوین نقد شده است.

پس از آن‌که بیت‌کوین عدم ثبات زیادی را نشان داد و طی یک هفته به زیر 35 هزار دلار رسید، در بازار کریپتو ترس، عدم قطعیت و تردید (FUD) به وجود آمد. این در حالی رخ داد که چین از سخت‌گیری زیادی خود دربارۀ ماینرهای بیت‌کوین خبر داد.
اصلاح 15 درصدی باعث شد که بیت‌کوین بیش از 100 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست بدهد.
البته، همانگونه که همواره در اصلاح بازار رخ‌ می‌دهد، بیت‌کوین در حال انتقال از تریدرهای ضعیف به تریدرهای قوی است. نهنگ‌های بیت‌کوین پس از نقد کردن سیستماتیک دارایی خودشان تا سقوط بازار در 17 می، روند را تغییر داده‌اند و در حال خرید بیت‌کوین با قیمت افت کرده هستند. هرچند تا کنون میزان نقدشوندگی بیش از میزان انباشت بوده است.
فیلیپ گرادول (Philip Gradwell)، تحلیل‌گر اقتصادی، اشاره می‌کند که نرخ سپرده‌های بیت‌کوین در صرافی‌ها، در سقوط روز جمعه (21 مه) در مقایسه با روز چهارشنبه (19 مه) کاهش یافته است. در شکست قیمتی که روز چهارشنبه رخ داد، سپرده‌های بیت‌کوین در صرافی‌ها 6 برابر شده بود.

توئیت فیلیپ گرادوا در 21 می 2021

در مقایسه با 180 روز گذشته، ورود بیت‌کوین به صرافی‌ها بالا بوده است؛ اما فروش بالایی نداشته است. تا پایان روز 19 می، میزان ورودی به 271 هزار بیت‌کوین رسید، اما امروز تا ساعت 14 به وقت محلی، میزان ورودی تنها 65 هزار بیت‌کوین بوده است.

ترس زیاد میان سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت بیت‌کوین

در سرمایه‌گذاری بازار، تجربه بزرگترین معلم است! به روشنی می‌توان دید که سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت زیان‌های عمده‌ای داده‌اند. طبق گزارش گلاس‌نود (Glassnode)، بخش عمدۀ فروش به دست سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدتی انجام شده که در چند‌ماه گذشته بیت‌کوین خریده بودند.
در اصلاح قیمت اخیر، نقدشوندگی شدیدی در بازار آتی بیت کوین نیز مشاهده شد. در طی چند ساعت گذشته، بیش از 7.5 میلیارد دلار سود باز آتی بیت کوین نقد شد.

توئیت گلاس‌نود در 21 می 2021

اصلاح بازار در این هفته، منجر به حذف سود در بازارهای آینده شد.
ظرف چندساعت، بیش از 7.5 میلیارد در سود باز بیت‌کوین از بین رفت، و کل سود باز به سطحی بازگشت که در اوایل فوریه مشاهده شده بود.

خبر مهم این است که نوسانات اخیر بازار سرمایه‌گذاران بزرگ نهادی را آشفته نکرده است. مدیر عامل صرافی Geminin، تایلر وینکلووس (Tyler Winklevoss) در توییت خود نوشت که موسسات به خرید بیت‌کوین‌های افت کرده ادامه می‌دهند. طبق گزارش کوین‌گپ (CoinGape)، معاملات بزرگ بازار OTC در کوین‌بیس (Coinbase) انجام شد و موجب شد که ذخیرۀ بیت‌کوین از صرافی‌ها خارج شود.

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

3 + شش =