کارشناسان: سقوط بیت‌کوین فرصتی برای خرید است، آرامشتان را حفظ کنید! - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کارشناسان: سقوط بیت‌کوین فرصتی برای خرید است، آرامشتان را حفظ کنید!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کارشناسان سقوط قیمت بیت‌کوین را یک «تصحیح سالم و مورد انتظار» می‌دانند و از سرمایه‌گذاران خواسته‌اند که آرامش خود را حفظ کنند و در صورت امکان از این سقوط به عنوان فرصتی برای افزودن به سبد سهام خود استفاده کنند.
به نظر می‌رسد بازار ارزهای رمزنگاری‌شده در مرحله رکود به سر می‌برد. طی یک هفته گذشته، شاهد افت قیمت دو رمزارزِ بزرگِ اتریوم و بیت‌کوین بودیم که منجر به وحشت گسترده سرمایه‌گذاران شده است.
سقوط بازار طی دو روز گذشته، نزدیک به 350 میلیارد دلار را از بین برد. بیت کوین پس از تعیینِ بالاترین قیمت تاریخی خود، یعنی 64،863 دلار در 14 آوریل 2021 ، در حال حاضر با قیمت نزدیک به 40 هزار دلار معامله می‌شود. ارز رمزنگاری شده طی هفت روز گذشته، تقریباً 22٪ سقوط کرده است.
به همین ترتیب، اتریوم پس از رسیدن به قیمت بالای همیشگی خود، یعنی 4362 دلار در 8 روز پیش، با قیمتی در حدودِ 2638 دلار معامله می‌شود. در 7 روز گذشته، ارزش اتریوم 33٪ کاهش یافته و این روندی است که در حال حاضر در کل بازار ارزهای رمزپایه وجود دارد.

چه چیزی باعث فروپاشی شد؟

بسیاری از کارشناسان علت این امر را ممنوع‌شدن معامله ارزهای رمزپایه در موسسات مالی، بانک‌ها و شرکت‌های چین می‌دانند.
در عین حال، پس از اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در توییترش، اعلام کرد که تسلا بیت‌کوین را به عنوان پرداخت نمی‌پذیرد ، بازارها به هم ریختند. توییت‌های ماسک مبنی بر فروش بیت‌کوین‌هایش، باتوجه به این واقعیت که تسلا به تازگی سهام بیت‌کوین به ارزش 1.5 میلیارد دلار را خریده بود، سردرگمی قابل توجهی ایجاد کرد.
پس از آن اعلامیهِ چین ضربه نهایی را به این سردرگمی زد و باعث فروش شد.

فرصتی برای خرید

چندین تحلیل‌گر و کارشناس برجسته در این مدت، به سرعت تلاش کرده‌اند تا هرگونه ترسِ بی‌دلیل از بازار ارزهای رمزپایه را برطرف کنند. به گفته آن‌ها، نوسانات همیشه در بازار ارزهای رمزپایه نهفته است و افت قیمت جای نگرانی ندارد. اکثر کارشناسان سقوط هفته گذشته را تصحیحی سالم می‌خوانند که بازار را برای سرمایه‌گذاران، برای خرید و اضافه‌کردن رمزارزها به سبد سهام‌شان، باز می‌کند.
سیدارت مینون(Siddharth Menon)، بنیان‌گذارِ “WazirX”،معتقد است که «این سقوط پیش‌بینی شده بود و ادامه پیدا کرد. ما شاهد حرکت بیش از 50 درصدی قیمت در یک روز بوده‌ایم.»
به گفته مینون، بیت کوین هنوز در مرحله «گاو نر» است. او فکر نمی‌کند که ما این رمزارز را زیرِ 24000 ببینیم.
او اظهار داشت: «این یک اصلاح سالم است، زیرا 28،000 دلار سطح پشتیبانی بسیار خوبی است و 38،000 نیز سطح پشتیبانی فیبوناچی بود. قیمت هنوز در حد مجاز است. منطقه خطر در صورت شکست منطقه 19000 دلاری خواهد بود که بعید به نظر می‌رسد، رخ دهد.

داشتنِ چشم‌انداز مثبت

برخی از افراد مانندِ پرتیک سین (Prateek Singh)، بنیان‌گذارِ “LearnApp”، معتقدند که با اصلاح قیمت، برخی از سرمایه‌گذاران از بازار خارج می‌شوند. با این وجود سرمایه گذارانی وجود خواهند داشت که همچنان امیدوارند که وضعیت بهبود پیدا می‌کند، فرصت خرید را درک می‌کنند و از اوج های باورنکردنی دیگر در آینده بهره می‌برند. اگر تجربه سال 2017 را دیده باشید، این سناریو بسیار محتمل است.

احتمالِ “EFT” بیت‌کوین هنوز زیاد است

طرح پیشنهادی یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مدت‌ها پیش ارسال شده است. کتی وود (Cathie Wood)، رئیس سرمایه‌گذاریِ “Ark”، هنوز امیدوار است که ETF بیت کوین در اواخر سال جاری تصویب شود. وود معتقد است که سقوط قیمت می‌تواند یک نعمت برای تأیید این تصویب باشد. او در این‌باره گفت: «اکنون که ما این تصحیح را شاهد هستیم، احتمال تصویب “Bitcoin EFT” زیاد است.»

 

منبع: cryptodaily.co

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

سه × = بیست چهار