بیت‌کوین به پایین‌ترین ارزش خود رسید - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بیت‌کوین به پایین‌ترین ارزش خود رسید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

با خروج 150 میلیارد دلار سرمایه از بازارهای کریپتو، بیت‌کوین به پایین‌ترین قیمت خود طی 11 هفتۀ گذشته رسیده است. صبح روز یکشنبه قیمت بیت‌کوین به 46700 دلار رسید.آخرین باری که قیمت بیت‌کوین به این سطح رسید، پایان ماه فوریه بود.

این بار، اوضاع کمی متفاوت است. بیت‌کوین که در 14 آوریل به بالاترین قیمت خود یعنی 65 هزار دلار رسیده بود، هم‌اکنون به دومین سطح قیمت پایین خود رسیده که نشان‌دهندۀ یک سیر نزولی بزرگتر است.

به نظر می‌رسد این کاهش قیمت به سبب توییت‌هایی است که ایلان ماسک دربارۀ مصرف انرژی بیت‌کوین در روز 13 مه منتشر کرده است. شاخص ترس و حرص بیت‌کوین (fear and greed index) به 20 سقوط کرده است. (شاخص ترس و سقوط برای تحلیل احساسات گروه‌های مختلف به یک ارز دیجیتال و تبدیل آن به اعداد ساده طراحی شده است).

هم‌اکنون، بیت‌کوین کمی کمتر از 48 هزار دلار معامله می‌شود که در مقایسه با 24 ساعت گذشته 4 درصد کمتر است.

سرمایۀ بازار کریپتو 150 میلیارد دلار کاهش یافته است.

طبق معمول، این کاهش به سبب فروش بخش مهمی از کریپتوکارنسی‌های دیگر بوده که موجب کاهش 150 میلیارد دلاری ارزش بازار شده است. مجموع ارزش بازار ارز دیجیتال به 2.3 تریلیون دلار کاهش یافته است. روز 12 مه ارزش کل بازار 2.5 تریلیون دلار بود

همه سرمایه‌های کریپتو در این تعطیلات آخر هفته در حال اصلاح نیستند و قیمت برخی از آنها بر اساس سودهای اخیر حتی بالاتر رفته‌ است؛ گرچه تعدادشان کم است. از جملۀ این کریپتوها کاردانو است که طبق Coingecko با افزایش 4.8 درصدی به قیمت معاملۀ 2.27 دلار رسیده است. آدا (ADA) روز شنبه، 15 مه، به بالاترین قیمت خود یعنی 2.36 دلار رسید که به معنای رشد 54 درصدی در سی روز اخیر است.

ارز دیجیتال XRP نیز افزایش 13 درصدی پیدا کرد و هم‌اکنون با قیمت 1.58 دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن به 73 میلیارد دلار رسیده است. دو کریپتوکارنسی دیگر که به هنگام نوشتن این خبر در وضعیت رشد قیمت هستند استلار (Stellar) و سولانا (Solana) هستند که به ترتیب 3.7 و 12 درصد رشد داشته‌اند.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

هشتاد چهار − هشتاد سه =