تلاش بیت‌کوین برای حفظ برتری خود در بازار - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تلاش بیت‌کوین برای حفظ برتری خود در بازار

زمان مطالعه: 2 دقیقه

از زمانی که بیت‌کوین به عنوان صدر کریپتوکارنسی‌ها به اوج 64500 دلار رسید، تا کنون نتوانسته سطح قیمت 60 هزار دلار را بشکند. ماه گذشته بیت‌کوین حتی به زیر 48.5 هزار دلار رسید.

این روند نزولی با این گمانه‌زنی‌ها همراه است که دولت آمریکا مالیات بر سرمایه را افزایش داده و این امر سرمایه‌گذاری در کریپتو را تحت‌تأثیر قرار داده است. طبق آمار CoinMarketCap هم‌اکنون قیمت بیت‌کوین 55179 دلار است.

نبود حرکت صعودی ]درارزش بازار کریپتو به سبب آن است که سهم بیت‌کویت در این بازار به 44% سقوط کرده است؛ این رقم از سال 2018 کمترین سطح برای بیت‌کوین است. یک تحلیل‌گر بازار به نام Holger Zschaepitz چنین می‌گوید:
«بازار کریپتو به 2.5 تریلیون دلار رسیده و ارزش اتر به بیش از 4 هزار دلار رسیده است. قیمت بیت‌کوین هم‌کنون 59 هزار دلار است و 44% از بازار را در اختیار دارد که از سال 2018 کمترین سطح است. در حالی‌که سهم اتر در بازار به رکورد 18% رسیده است».
علیرغم سقوط سلطۀ بیت‌کوین در بازار، شرکت اسکوئر (Square Inc) به تازگی خبر داد که درآمد بیت‌کوین این شرکت طی سه ماهه اول سال 2021، 3.51 میلیارد دلار بوده است که این رقم بیش از 11 برابر سالِ قبل است.

موسساتی بیت‌کوینِ به‌تازگی سقوط‌کرده را خریداری کردند.
به گفته یان و جان (Yann & Jan)، بنیانگذاران Glassnode، سرمایه‌گذاران خرده‌پایی که از سر وحشت بیت‌کوین را فروختند، باعث سقوط بیت کوین شدند. آنها گفتند:
«در حالی که سرمایه‌گذاران خرده‌پا از سر ترس بیت‌کوین خود را فروختند، موسساتی هستند که بیت‌کوین را در این قیمت افت‌کرده خریداری کردند»
آنها قبلا گفته بودند که تازه واردان بازار باعثِ فروش اخیر بیت‌کوین از سر ترس شدند، و این سبب شد که قیمت این کریپتوکارنسی به یکباره به سطح 48 هزار دلار سقوط کند.
طبق پایگاه سانتی‌مانت (Santiment) نهنگ‌های بیت کوین در حال انباشت هستند. این سایت که معیارهای زنجیره‌ای را ارائه می‌دهد، چنین توضیح داد:
«16104 آدرس بیت‌کوین که هم‌اکنون بین 100 تا 10000 بیت‌کوین دارند، جمعا صاحب 9.1 میلیون بیت‌کوین (531.3 میلیارد دلار) هستند. پس از کاهش دارایی ها از 10 آوریل تا 4 مه، این گروه در حال بروز دادن نشانه‌هایی است مبنی بر اینکه مجددا در حال انباشت است، و طی دو روز گذشته 20 هزار بیت‌کوین دیگر را ]به دارایی خود[ افزوده‌ است.»
از سوی دیگر ، فشار فروش بیت کوین از سوی ماینرها کاهش یافته است، چنان‌که یک تاجر کریپتو با نام مستعار “Crypto Baby” در یک توییت گفته:
«فشار فروش بیت‌کوین از طرف ماینرها از بین رفته است. آنها در فوریه امسال مقدار زیادی بیت‌کوین را به صرافی‌ها فرستادند، اما این روزها مقدار نسبتاً کمی بیت‌کوین را جابه‌جا می کنند. به نظر می رسد امروز فروشندگان دیگر سرمایه‌گذاران و ماینرهای بلندمدت نیستند، بلکه سودجویان کوتاه مدت هستند».

اگرچه بیت کوین قصد رسیدن به سطح قیمت 60K دلار دارد و در تلاش است که آن را دوباره بیازماید، اما سال 2021 نشان داد که سال رکوردشکنانه‌ای برای بیت‌کوین است.

منبع: Blockchain

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

÷ چهار = 2