نقاط ضعف کاردانو - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

نقاط ضعف کاردانو

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نقاط ضعف کاردانو در این مقاله گفته شده است. الکس فریدمن (Lex Fridman) در پادکست خویش با چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) خالق کاردانو و مدیرعامل شرکت “IOG”، مصاحبه کرد. هاسکینسون در این پادکست دربارۀ گذشته، حال و آینده کاردانو سخن گفت. او درباره ضعف‌های کاردانو که می‌تواند آن را به شکست کامل سوق دهد، صحبت کرد.

نخستین مسئلۀ کاردانو موضوع خودتکاملی (self-evolution) است. هاسکینسون معتقد است که اگر شبکه به این معیار دست نیابد، نمی‌تواند بدون اتکا به یک عامل سوم (third party) پیش برود. بدون این ویژگی سیستم کار نخواهد کرد.

طبق داده‌های “IOG”، پلتفرم کاردانو توانسته از یک مدل فدرالی، که در آن یک عامل متمرکز بیشتر بلاک‌های شبکه را تولید می‌کند، به یک تولید غیرمتمرکز، که تحت کنترل اجتماع قرار داد، گذار کند. این نقطۀ عطف زمانی از راه رسید که پارامتر “D” در بلاکچین به زیر صفر رسید.

کاردانو نقاط عطف دیگری دارد که در آینده باید به آن‌ها برسد، من جمله به‌کارگیری پلتفرم قراردادهای هوشمند و اجرای یک مدل مدیریت کاملا غیرمتمرکز. هاسکینسون می‌گوید که در هریک از این مراحل تضمینی وجود ندارد که ما به چیزی که می‌خواهیم برسیم.

به نظر هاسکینسون کاردانو یا هرکریپتوکارنسی دیگری برای به انجام رساندن این پروژه‌ها به پشتیبانی اجتماع خویش نیاز دارد، و همچنین نیاز دارد که کاربران بیشتری را در خود جذب کند تا در یک مسیر مشخص به رشد خود ادامه دهد.

یک سناریوی شکست احتمالی دیگر برای کاردانو آن است که به عقب بازگردد. به بیان دیگر به یک شبکۀ متمرکز با یک گروه از کنشگران کوچک تبدیل شود. به نظر هاسکینسون رخ دادن چنین سناریویی در عمل بعید است و همواره کاربرانی هستند که در این پروژه خواهند ماند و تا انتهای آن پیش می‌روند.

اجتماع کاردانو باید گشوده و منعطف باشد و در برابر دگماتیسم مقاومت کند و ایده‌های نادرست را کنار بگذارد. در  غیر این ‌صورت، پروژه و اکوسیستم آهسته خواهد شد و موقعیت مولد خود را از دست خواهد داد.

به نظر هاسکینسون یکی از نقاط ضعف کاردانو کمبود آموزش به مردمی است که صرفا در انتظار فراز و فرود قیمت‌ها هستند. چشم‌انداز این پروژه باید فراتر از هدفگذاری قیمتی باشد.

روندکاهشی قیمت کاردانو در نمودار روزانه، منبع: Tradingview

او گفت: شما سیستمی ساخته‌اید که سراسر جهان را دربرگرفته و میلیون‌ها کاربر دارد. … اما کاربران ردیت و توئیتر وکانال‌های دیگر فقط می‌خواهند همۀ موفقیت تو را بر اساس قیمت این دارایی ارزیابی و قضاوت کنند.

هم‌اکنون کاردانو به قیمت 1.27 دلار خریدوفروش می‌شود و در نمودار روزانه 12.2 درصد سقوط کرده است. در نمودارهای هفتگی و ماهانه قیمت این ارز به ترتیب 18.8 و 17.8 درصد افت داشته است.

منبع: newsbtc.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ هفت = 1