چین نگران کربنِ صنعت ماینینگ و جهان نگرانِ تصمیمِ چین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

چین نگران کربنِ صنعت ماینینگ و جهان نگرانِ تصمیمِ چین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

گزارش شده که چین، به دلیل نگرانی از افزایش کربنِ ناشی از استخراج ماینینگ، قرار است توجه بیش‌تری به استخراج رمزنگاری بکند و تحقیقات کاملی را در این زمینه به انجام برساند.
پکن در 27 آوریل یک «اعلامیه اضطراری» برای بررسی مراکز درگیر به استخراج بیت‌کوین و سایر عملیات استخراج ارزهای رمزنگاری‌شده ارسال کرد، که منجر به ایجاد وحشت در این کشور شد.
کالین وو (Colin Wu) نویسنده بلاک‌چین، اما با انتشار مطلبی در توییتر، خیلی سریع ترس از تأثیر این مسئله را در کوتاه‌مدت کاهش داد و خاطرنشان کرد: «دولت چین گفته که فقط در حال تحقیق است.»
به گفته “PengPai” (رسانه دولتی چین (نیز «اخطار اضطراری» کاری عادی برای اداره اقتصاد و فناوری اطلاعات شهرداری پکن است، زیرا می‌خواهد تصویر واضح‌تری از مصرف انرژی ناشی از عملیات استخراج پکن داشته باشد.
هنوز مشخص نشده است که آیا بررسی‌ها در مقیاس ملی انجام می‌‌شود یا نه. با این حال، طبق گفته PengPai ، یو جیانینگ (رئیس دوره‌ای کمیته بلاکچین در انجمن صنعت ارتباطات چین) این اخظار می‌تواند نشانه‌ای برای تغییرات و اتفاقاتی در آینده باشد. او معتقد است که «استخراج بلاک‌چین در آینده نظارت دقیق‌تری خواهد داشت.»
اخیراً پس از اینکه چین استخراج رمزنگاری در منطقه را برای دستیابی به اهداف جدید کاهش کربن ممنوع کرد، تا پایان آوریل مهلت داده شد تا فعالیت معدنچیان را تعطیل کند.
چهاردهمین «برنامه پنج ساله» چین مجموعه‌ای از اهدافی را تشریح می‌کند که طبقِ آن باید 18 درصد از شدت CO2 کاسته شود و 13.5 درصد نیز «شدت انرژی» بین سال‌هایِ 2021 تا 2025 کم شود.
پکن به عنوان مرکز استخراج رمزنگاری شناخته نمی‌شود زیرا قیمت برق آن از مناطق دیگر بالاتر است، این ممکن است به این معنی باشد که مراکز دیگری مانند سین کیانگ و سیچوان در آینده هدف قرار می‌گیرند.
داده های حاصل از شاخص مصرف انرژی بیت‌کوین کمبریج یا “CBECI” تخمین می‌زند که سین کیانگ 35 درصد از قدرت هشدار بیت‌کوین چین در آوریل را تشکیل داده بوده است و تقریبا 23 درصد از نرخ هش جهان را در دست دارد.
شرایط سخت‌گیرانه استخراج معادن می تواند تأثیرات جهانی داشته باشد. به اعتقاد برخی، سقوط شدید بیت کوین به 50 هزار دلار در اوایل ماه جاری تا حدی ناشی از افت هینشینگ در استانِ سین کیانگ به دلیل قطع برق در حدود 17 آوریل بود.

منبع: www.cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

98 − هشتاد هشت =