شورای دولتی چین با استخراج بیت‌کوین مبارزه می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

شورای دولتی چین با استخراج بیت‌کوین مبارزه می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک کمیتۀ مالی ایالتی در چین خبر داد که یکی از اولویت‎‎های آینده‌اش برخورد کردن با فعالیت‌های استخراج و تجارت بیت‎کوین است. به نظر می‌رسد این خبر برخی از تریدرها و ماینرهای محلی را آشفته کرده است.

شورای دولتی چین، نهاد دولت مرکزی این کشور، روز جمعه 21 مه ساعت 10 شب به وقت چین، در جلسه‌ای به میزبانی کمیته توسعۀ ثبات مالی (Financial Stability Development Committee) این کشور صورت‌جلسه‌ای را در خصوص مبارزه با استخراج و تجارت بیت‌کوین منتشر کرد و این موضوع بازرگانان و ماینرهای محلی را به وحشت انداخت.

ساعتی پس از انتشار این خبر، HT و OKB و BNB، رمز ارزهای  هیوبی (Huobi) ، اوکی اکس (OKEx) و بایننس، به ترتیب 17٪ ، 19٪ و 10٪ افت کردند. این افت در روزهای بعدی بیشتر شد. در همین حال ، اندکی پس از انتشار خبر، بیت‌کوین و اتر حدود 10٪ کاهش یافتند، اما از آن زمان به ترتیب حدوداً به سطح 37،000 و 2،300 دلار برگشتند. همچنین این خبر موجب شد که تریدرها و ماینرهای محلی تمایل یابند که حجم فزاینده‌ای از تتر (USTD) خود را به یوان چین تبدیل کنند.

قیمت واقعی تتر در بازار OTC در صرافی‌های هیوبی و اوکی‌اکس و بایننس در حال حاضر با 6.33 یوان است. اما قبل از انتشار خبر بالای 6.5 یوان  بود و نیمه‌شب شنبه به حدود 6.2 یوان چین کاهش یافت. لازم به ذکر است که 1 دلار در حدود 6.44 یوان است (ارزش تتر به دلار همواره معادل 1 دلار است و این نشان می‌دهد قیمت تتر در برابر یوان، در مقایسه با قیمت دلار، سقوط کرده است).

همچنین داده‌های بلاک‌چین نشان می‌دهد که نرخ هش استخرهای بزرگ استخراج بیت‌کوین در طی 24 ساعت پس از انتشار اخبار، با کاهش ناچیزی روبرو شده است. با وجود این، استخر استخراج بیت‌کوین هیوبی، طی 24 ساعت گذشته، 29٪ کاهش داشته است. به‌طور کلی، از هفتۀ گذشته میزان قابل‌توجهی از هش بیت‌کوین کاهش یافته است، زیرا نیروگاه‌های برق در سیچوان چین با محدودیت انرژی روبرو بودند.

منبع: theblockcrypto.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

− 4 = دو