تحلیل‌گر اقتصادی دانشگاه کرنل: بیت‌کوین سه نقص دارد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تحلیل‌گر اقتصادی دانشگاه کرنل: بیت‌کوین سه نقص دارد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

تحلیل‌گر اقتصادی دانشگاه کرنل، اسوار پراساد (Eswar Prasad) در مصاحبه با “CNBC” گفت که سه خطا در بیت‌کوین تشخیص داده است و به نظر او مردم به سبب این خطاها به جایگزین‌های بهتری سوق خواهند یافت.

اسوار از اعضای ارشد موسسه بروکینگز (Brookings) است. او پیش‌تر رئیس بخش مطالعات مالی در بخش تحقیقات صندوق بین‌المللی پول بود، و پیش از آن نیز رئیس بخش صندوق بین‌المللی پول چین بود.

به نظر اسوار، نخستین خطا مصرف انرژی در استخراج بیت‌کوین است که برای محیط زیست خوب نیست. این پروفسور اشاره کرد که در مقابل اتریوم روشی را آغاز کرده که در آینده انرژی کمتری مصرف خواهد کرد، و فواید زیادی را دربرخواهد داشت که پیش از این از بیت‌کوین انتظار می‌رفت. این موجب می‌شود که تراکنش‌ها ارزان‌تر و سریع‌تر شوند.

دومین خطا آن است که بیت‌کوین ناشناس نیست. او در این‌باره به پروندۀ کلونیال پایپ‌لاین (Colonial Pipeline) اشاره می‌کند که مجریان قانون گفته‌اند 2.3 میلیون دلار بیت‌کوین را بازگردانده‌اند. پراساد اشاره می‌کند که کریپتوکارنسی‌های دیگری مانند مونرو، بیش از بیت‌کوین ناشناس هستند.

سومین خطا به گفتۀ این پروفسور آن است که بیت‌کوین در جایگاه یک ارز عملکرد خوبی ندارد. او تراکنش‌های بیت‌کوین را در زمینۀ پرداخت کُند و پرزحمت خواند. همچنین افزود که بازار بیت‌کوین بسیار بی‌ثبات شده و این کریپتوکارنسی به یک دارایی احتکاری تبدیل شده است.

بنابراین بیت‌کوین موجب شده که جست‌وجو برای گزینۀ دیگری آغاز شود و به نظر می‌رسد مردم به دنبال وسیلۀ مبادله‌ای هستند که آن‌ها را ملزم نکند که به نهادهایی چون دولت یا یک بانک اعتماد کنند.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ پانزده = بیست