بزرگ‌ترین تصحیح کاهش در سختی استخراج بیت‌کوین رخ داد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بزرگ‌ترین تصحیح کاهش در سختی استخراج بیت‌کوین رخ داد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به تازگی به موجب قطع برق در مناطق معادن زغال‌سنگ چین، سختی استخراج بیت‌کوین 12.6 درصد افت کرد، از 3 نوامبر 2020 که 16 درصد کاهش رخ داد، این بزرگترین تصحیح کاهشی سال بود.

سختی استخراج عددی است که خود را تصحیح می‌کند و تعیین می‌کند که برای ماینرها یافتن بلوک بعدی در یک بلاک‌چین بیت‌کوین چقدر دشوار است (نمرۀ آغاز سختی بیت‌کوین 1 است، هر افزایشی از این عدد نشان از افزایش تصاعدی سختی دارد). تصحیح سختی تضمین می‌کند که بلاک‌ها در یک سرعت پایدار به زنجیره افزوده می‌شوند، میانگین این سرعت حدوداً هر ده دقیقه است.

سختی استخراج بیت‌کوین هم‌اکنون حدود 20.608 تریلیون است که در مقایسه با حدوداً دو هفته پیش که سختی بیت‌کوین 23.581 تریلیون بود، عدد کمتری است.

 پس از سانحۀ معادن زغال‌سنگ و بررسی‌های بعدی در سین‌کیانگ (Xinjiang) هش‌ریت (hashrate) شبکۀ بیت‌کوین کاهش قابل‌توجهی یافت. با توجه به اینکه ماینرهای بیت‌کوین منبع اصلی انرژی خود را از دست دادند، هش‌ریت بیت‌کوین حدود یک چهارم کاهش یافت.

توماس هلر (Thomas Heller) مدیرعامل Compass Mining به کوین‌دسک گفت که به جز نوامبر 2020، مارس 2020 و دسامبر 2020، این افت 12.6 درصدی بزرگترین تعدیل منفی سختی از سال 2012 بوده است. این یعنی زمان خوبی برای ماینر بودن است. این اُفت در درجۀ نخست به دلیل بازرسی‌ها و قطعی برق در سین‌کیانگ بوده است، و با وجود این اکثر مزارع استخراج در این منطقه کار خود را دوباره آغاز کرده‌اند، و شبکۀ هش‌ریت دوبارۀ به بالاترین سطح رسیده است.

برخی از این ماینر‌ها دوباره آنلاین شده‌اند و هش‌ریت بیت‌کوین بازیابی شده است، اما با توجه به تصحیح سختی، باید ماینرهای بیشتری دوباره آنلاین شوند تا شبکه به سطح فعالیت چند هفتۀ پیشین خود بازگردد

این رویداد نشان می‌دهد که در استخراج بیت‌کوین تمرکزگرایی وجود دارد. اتان ورا (Ethan Vera) مدیر مالی استخر استخراج Luxor در آمریکای شمالی به کوین‌دسک گفت: رویداد سین‌کیانگ نشان می‌دهد که بخش مهمی از تولید هش‌ریت هنوز در چین اتفاق می‌افتد. تغییرات فصلی و دولتی می‌تواند بالقوه بر نوسان سطح هش‌ریت تأثیرگذار باشد و بر سختی شبکه و اقتصاد استخراج آثار عمیقی داشته باشد.

منبع خبر:

www.coindesk.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

پنج × ده =