کریپتو در هفته‌ای که گذشت - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کریپتو در هفته‌ای که گذشت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کریپتو در هفته‌ای که گذشت ، در سراسر جهان فضای پرحادثه‌ای داشت. مهم‌ترین خبر از کشور کوچکی در آمریکای مرکزی آمد: السالوادور. در این یادداشت به مهم‌ترین اخبار کریپتو در هفتۀ گذشته می‌پردازیم.

بیت‌کوین در السالوادور تبدیل به پول قانونی شد: السالوادور نخستین کشور دنیاست که بیت‌کوین را به عنوان پول قانونی می‌پذیرد. خزانه‌داری این کشور نیز 160 میلیون بیت‌کوین خریداری می‌کند و استفادۀ آن میان بازرگانان و تجار را تشویق می‌کند.

نجیب ابوکلیه، رئیس جمهور این کشور، اعلام کرد که برای استخراج بیت‌کوین از انرژی 100 درصد پاک، یعنی انرژی آتشفشان، استفاده خواهد شد.

چین محدودیت‌های استخراج کریپتو را افزایش داد: چین به اعمال محدودیت بر استخراج کریپتو ادامه می‌دهد. پس از مغولستان داخلی و سیچوان، این هفته استان سین‌کیانگ که یکی از نقاط کلیدی استخراج کریپتو است، از عملیات استخراج منع شد.

دولت محلی چینگهای نیز عملیات استخراج کریپتو را در این منطقه به کلی ممنوع کرد. تداوم این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها در چین، به کاهش ناگهانی هش‌ریت در شبکۀ بیت‌کوین انجامیده است.

همکاری صرافی کوین‌بیس با صندوق‌های بازنشستگی: صرافی کوین‌بیس در آمریکا با شرکت “ForUsAll” مشارکت می‌کند تا برای دارندگان برنامه‌های بازنشستگی فرصت سرمایه‌گذاری در کریپتو را ارائه دهند. این نخستین مشارکتی است که به دارندگان صندوق‌های بازنشستگی امکان می‌دهد که 5 درصد از دارایی خود را در 50 دارایی کریپتویی که کوین‌بیس ارائه می‌دهد، سرمایه‌گذاری کنند.

با وجود اینکه”ForUsAll” تنها بخش کوچکی از صندوق‌های بازنشستگی را تشکیل می‌دهد، این اقدام گام مهم و پیشرویی است. هیچ از ارائه دهندگان برنامه‌های بازنشستگی، پیش از آن، مستقیما با فضای کریپتو ارتباط برقرار نکرده بود.

به‌روزرسانی تپ‌روت (Taproot) بیت‌کوین قفل می‌شود: تپ‌روت برای رای‌گیری در ماه نوامبر قفل می‌شود. اگر تپ‌روت تأیید شود، بزرگترین به‌روزرسانی در شبکۀ بیت‌کوین طی 4 سال گذشته خواهد بود. آخرین به‌روزرسانی طرح سگویت (SegWit) در سال 2017 بود.

تپ‌روت شبکۀ بیت‌کوین را با قراردادهای هوشمند سازگارتر خواهد کرد و پرایوسی شبکه را افزایش خواهد داد.

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنج × = پنج