کربن‌زدایی از فعالیت‌های یک شرکت استخراج بیت‌کوین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کربن‌زدایی از فعالیت‌های یک شرکت استخراج بیت‌کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

عملیات استخراج بیت‌کوین گرینیج جنریشن (Greenidge Generation) اعلام کرده که از اول ژوئن به یک شرکت بدون کربن تبدیل می‌شود. گرینیج به دنبال اعلام نگرانی شرکت‌های تسلا و اسکور دربارۀ آثار زیست محیطی استخراج بیت‌کوین، این برنامه را اعلام کرده است.
پس از آنکه تسلا دغدغه‌های زیست محیطی خود در خصوص استخراج بیت‌کوین را مطرح کرد و اعلام کرد که برای ماشین‌های الکترونیکی خود بیت‌کوین را نمی‌پذیرد، این موضوع در رسانه‌های اجتماعی و انجمن‌های کریپتو به‌طور گسترده‌ای مطرح شد. پس از تسلا، شرکت اسکوئر (Square) نیز به‌صورت عمومی اعلام کردند که از این پس بیت‌کوین خریداری نخواهند کرد. هم‌اکنون یک عملیات استخراج در درسدن نیویورک (Dresden) اعلام کرده که از 1 ژوئن 2021 بدون کربن خواهد بود.
شرکت گرینیج روز جمعه تصریح کرد که این شرکت در تابستان پیش‌رو، همۀ گازهای گلخانه‌ای از استخراج بیت‌کوین را تعدیل خواهد کرد.
همچنین گرینیج به دنبال منابع انرژی سبز جایگزین و مکان‌های دیگری در کشور است که اعتبار زیست‌محیطی داشته باشند. همچنین این شرکت نیویورکی می‌گوید که می‌خواهد بخشی از سود استخراج بیت‌کوین را در پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر بگذارد.
این شرکت تأکید کرد ک هر پروژه‌ای هدف کاهش کربن داشته باشد، از سوی یکی از نهادهای شناخته‌شدۀ ثبت پروژه‌های تعدیل کربن بررسی و تأیید خواهد شد، من‌جمله American Carbon Registry، Climate Action Reserve و Verra که تضمین کنند هر پروژه‌ای در گرینیج انتشار گازهای گلخانه‌ای را به شیوۀ واقعی، پایدار و معتبری کاهش می‌دهد.
جفری کرت (Jeffrey Kirt) مدیرعامل گرینیج باور دارد که این شرکت توانایی آن را دارد که استخراج بیت‌کوین را سبز نگاه دارد.
او گفت که قابلیت آن‌ها در استخراج بیت‌کوین هم‌اکنون در بالاترین رده است و با فعالیت تولید برق‌شان، که نیروی برق هزاران خانه و کسب و کار را تأمین می‌کند، یکپارچه و سازگار است. او شرکت خود را در خصوص کربن‌زدایی از فعالیت‌های استخراج کریپتوکارنسی، شرکتی پیشرو و جسور خواند. او افزود که شرکت گرینیج در حال نشان دادن آن است که می‌توان همان فرایند تأیید معاملات (transaction verification) و خدمات پردازش را برای حفظ شبکۀ بیت‌کوین انجام داد و در عین حال از فعالیت‌ها به طور کامل کربن‌زدایی کرد. او از شرکت‌های دیگر نیز دعوت کرد که به گرینیج بپیوندند.
این شرکت اعلام کرده که گریندریج در برنامۀ ابتکار عمل گازهای گلخانه ای منطقه ای (Regional Greenhouse Gas Initiative) نیز مشارکت دارد. این برنامه به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در ایالات متحد آمریکا راه‌ اندازی شده است.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

سه × یک =