تقاضا برای صندوق قابل معاملۀ بیت‌کوین (BTC EFT) - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تقاضا برای صندوق قابل معاملۀ بیت‌کوین (BTC EFT)

زمان مطالعه: 2 دقیقه

عرضۀ بیت‌کوین در صرافی‌های کریپتو به سطح بالایی بازگشته است. هم‌اکنون 6 تقاضا در آمریکا برای صندوق قابل معاملۀ بیت‌کوین در انتظار تأیید است.

همان‌گونه که لارک داویس (Lark Davis) اشاره می‌کند، رشد قیمت بیت‌کوین متوقف شده، زیرا این رمزارز سه ماه گذشته را بین 45 هزار دلار و 60 هزار دلار در نوسان بوده است.
بیت‌کوین در اواسط ماه آوریل به رکورد قیمت 64500 دلار رسید، اما به طور قطعی دچار نزول قیمت (46 الی 58 هزار دلار) شد.
علل این کاهش قیمت عبارت بود از: گمانه‌زنی‌ها دربارۀ اینکه دولت آمریکا مالیات بر سود سرمایه را افزایش خواهد داد، فروش عجولانه و از روی ترس تازه‌واردان به بازار، و افشاگری تسلا دربارۀ آثار زیست محیطی بیت‌کوین و لزوم توقف معاملۀ آن.
طبق CoinMarketCap هم‌اکنون قیمت بیت‌کوین حدود 49.2 هزار دلار است. داویس معتقد است که بیت‌کوین در یک بازار نوسانی قرار دارد که نشان دهندۀ منطقۀ انباشت است.
از سوی دیگر در سایت سانتی‌مانت (Santiment) تصدیق شده که عرضۀ بیت‌کوین در صرافی‌های کریپتو به سطح بالایی بازگشته است. و چنین توضیح داده شده:
«عرضۀ بیت‌کوین در صرافی‌ها هم‌اکنون از 14 ژانویه به بالاترین سطح بازگشته است. این سطح بالای 4 ماهه بیانگر ترس است».

صندوق قابل معاملۀ بیت‌کوین (Bitcoin ETF) محرک بعدی بازار است.
به گفتۀ رائول پال (Raoul Pal)، مدیرعامل گروه ریل ویژن (Real Vision Group)، صندوق قابل معاملۀ بیت‌کوین محرک بعدی در بازار است. او اشاره کرد:
صندوق قابل معامله محرک بعدی برای این بازار است. اما زمان می‌برد که همه تأییدیه داخلی بگیرند. من گفتگوهای زیادی برای کمک به صندوق‌های پوشش ریسک (hedge funds) داشته‌ام.
صندوق قابل معاملۀ بیت‌کوین نوعی ورقۀ بهادار است که به سرمایه‌گذاران این توانایی را می‌دهد که سهام آن را در صرافی‌های سنتی خریدوفروش کنند و پلتفرم‌های معاملۀ کریپتو را دور بزنند.
جس پاول (Jesse Powell) بنیان‌گذار و مدیر صرافی کریپتوی آمریکایی کراکن (Kraken)، در ماه مارس اظهار داشته بود که بازار کریپتو در حال ورود به مراحل اولیۀ صندوق‌ قابل معاملۀ بیت‌کوین است.
برای مثال هم‌اکنون 6 تقاضا در آمریکا برای صندوق قابل معاملۀ بیت‌کوین در انتظار تأیید است. این تقاضاها از سوی Wisdom Tree، VanEck، NYDIG Asset Management، Valkyrie Digital Assets، Skybridge and First Trust و Skybridge and First Trust ارائه شده است.

منبع: blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

چهل نه + = پنچاه دو