ارز دیجیتال، راهی برای استقلال پولی فلسطین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ارز دیجیتال، راهی برای استقلال پولی فلسطین

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

فلسطینی‌ها به ارز دیجیتال به عنوان جنبشی برای استقلال پولی می‌اندیشند. سازمان پول فلسطین (PMA) به دنبال امکان صدور ارز دیجیتال خود است. برای فلسطینی‌ها صدور یک کوین ملی به مثابۀ گامی نمادین به سوی دست‌یافتن به استقلال مالی و پولی از دولت اسرائیل است.

اگر نهادی که روزی قرار است بانک مرکزی دولت فلسطین باشد، یعنی “PMA”، ارز دیجیتال صادر کند، این ارز موجب خواهد شد که سیستم مالی فلسطین از دولت اسرائیل استقلال یابد. هم‌اکنون فلسطینیان پول فیات خود را ندارند، اما از شِکِل اسرائیلی در کنار دینار اردن و دلار آمریکا، به عنوان ارز استفاده می‌کنند.

سازمان پول فلسطین به ده‌ها مؤسسه یا بانک مرکزی در سراسر جهان می‌پیوندد که، در پاسخ به کریپتوکارنسی‌ها و به منظور کاهش استفاده از سکه و اسکناس، در صدد انتشار ارز دیجیتال هستند، من‌جمله بانک‌های مرکزی چین و روسیه و ایالات متحد. اما به هر ترتیب، فلسطین شرایط خاصی دارد، زیرا اقتصاد آن به سبب ممانعت‌های اسرائیل در برابر حرکت آزاد کالا و سرمایه و مردم، ضعیف و محدود شده است، و همچنین به کمک‌های مالی بین‌المللی متکی است. به همین علت، بسیاری از کارشناسان در امکان‌پذیر شدن ارز دیجیتال فلسطین تردید دارند.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ 1 = پنج