سرمایه‌گذار دوج‌کوین- doge - میلیونر
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

سرمایه‌گذار دوج‌کوین ظرف 2 ماه میلیونر شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سرمایه‌گذار دوج‌کوین، که پس از یادگیری درباره DOGE و ریختن همۀ اندوختۀ خود در آن، تنها ظرف حدوداً دو ماه یک کریپتو میلیونر شد ، روایت خود را به اشتراک گذاشت. او گفت که از توئیت‌های ایلان ماسک دربارۀ دوج‌کوین الهام گرفته است.

یک میلیونر دوج‌کوین روایت خود را به اشتراک می‌گذارد

گلوبر کانتسوتو (Glauber Contessoto)، 33 ساله که در یک شرکت موسیقی در لس‌آنجلس کار می‌کند، روایت خود را دربارۀ اینکه چگونه ظرف حدوداً دوماه به یک میلیونر دوج‌کوین تبدیل شده، به اشتراک می‌گذارد.

او در مصاحبه‌ای با CNBC که روز جمعه منتشر شد، گفت که در 5 فوریه که قیمت دوج‌کوین حدود 4.5 سنت بود، بیش از 180 هزار دلار در آن سرمایه گذاری کرد. او درباره کریپتوکارنسی میم (meme) در Reddit آشنا شد و از ایلان ماسک، تکنسین تسلا، که به مناسبت‌های مختلف درباره دوج توئیت می‌کرد، الهام گرفت.

کانتسوتو توضیح می‌دهد که به چند دلیل جذب دوج‌کوین شده است. او گفت علاوه بر اینکه به اجتماعی از Reddit که پیرامون دوج‌کوین شکل گرفته علاقه دارد، قدردان آن است که کرپیتو ملهم از میم (meme) «دوج» شیبا اینو (Shiba inu) است. او همچنین به رشد کوین بسیار امیدوار است و باور دارد که کوین می‌تواند به او کمک کند که «ثروت نسلی» بسازد و آن را به خانوادۀ آینده‌اش منتقل کند. او گفت: «من در فقر واقعی بزرگ شدم، به همین دلیل این یک معاملۀ بسیار بزرگ برای من است».

علاوه بر این، او همانند بسیاری از دارندگان دوج‌کوین گفت:

یکی از دلایلی که من اندوخته‌هایم را در دوج‌کوین گذاشتم، ایلان ماسک است… به گمانم او نابغه است.

کانتسوتو برای سرمایه‌گذاری در دوج همۀ دارایی‌های خود را فروخت، من جمله سهام تسلا و اوبر، و همۀ اندوخته‌اش را در کریپتوکارنسی ریخت. سپس او از طریق اپلیکیشن، از کارگزاری رابین‌هود (Robinhood) پول قرض کرد و در مارجین (margin) سرمایه‌گذاری کرد.

تعدادی از متخصصان دربارۀ سرمایه‌گذاری در دوج‌کوین هشدار داده‌اند. برای مثال این هفته کارگزار بیت‌کوین، مایک نووگراتز (Mike Novogratz) از گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) به CNBC گفت که در دوج‌کوین «حقیقتاً دو نفر هستند که 30% از کل موجودی را در اختیار دارند». او افزود که بیت‌کوین همچنین یک اکوسیستم گسترده دارد که بودجۀ آن به خوبی تأمین شده است، چیزی که دوج‌کوین از آن بی‌بهره است، نیز دوج‌کوین برخلاف بیت‌کوین محدودیتی در عرضه ندارد.

کانتسوتو ریسک بسیار زیادی کرد که علیرغم هشدار دوستانش در کریپتوکارنسی سرمایه‌گذاری کرد و از آن دست نکشید، یکی از دوستانش به او هشدار داده بود که: «رفیق، این یک ]طرح[ پامپ و دامپ (pump-and-dump) است. نهایتا به صفر می‌رسد».

دو ماه بعد، در شب 15 آوریل، قیمت دوج کوین آغاز به افزایش کرد. سپس ناگهان به 400% رسید، و در 16 آوریل به ارزش بازاری معادل 49 میلیارد دلار رسید. دوج‌کوین نهایتاً به رکوردی حدود 45 سنت رسید. در 16 آوریل موجودی کونتسوتو در رابین هود، 1081441.29 دلار بود که او در Reddit منتشر کرد تا دیگران ببینند.

او تأکید کرد که به زودی قصد فروش دوج‌کوین خود را ندارد و گفت:

برنامۀ من آن است که وقتی به 10 میلیون رسیدم، سپس 10% از موجودی خود را بیرون می‌کشم. دوج کوین همچنان رشد خواهد کرد.

بر اساس داده‌های پایگاه markets.Bitcoin.com قیمت دوج‌کوین هم‌اکنون 0.284006 دلار است. به رغم کاهش قیمت اخیر، کونتسوتو اعلام کرد که موجودی دوج او هنوز بالای یک میلیون دلار است.

شما درباره روایت این سرمایه‌گذار دوج‌کوین چه فکر می‌کنید؟

منبع: www.news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

× شش = 48