ایلان ماسک و مارک کوبان به‌دنبال تبدیلِ دوج‌کوین به ابزار پرداخت قانونی - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ایلان ماسک و مارک کوبان به‌دنبال تبدیلِ دوج‌کوین به ابزار پرداخت قانونی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دو طرف‌دار معروف رمزارز دوج (Dogecoin)، به طور علنی این ایده را مطرح کرده‌اند که رمزارزی که روزی یک شوخی اینترنتی بود را، می‌توان به یک ابزار پرداخت قانونی تبدیل کرد.

ایلان ماسک با توسعه‌دهندگان دوج‌کوین، درباره چگونگی سرعت‌ بخشیدن به ساختِ کوینی برای پرداخت‌های روزمره صحبت کرده است. راس نیکول (Ross Nicoll)، توسعه‌دهنده دوج به سایتِ “Decrypt” گفته که هدف ماسک در روزمره‌کردن دوج‌کوین، برابر است با خرید یک فنجان قهوه به سادگی.
مارک کوبان نیز در اوایل ماه جاری گفت که دوج‌کوین می‌تواند یک ابزار مفید برای پرداخت شود. کوبان افزود که دفعه‌های بسیار زیادی با کمپانیِ “BitPay” در این‌باره صحبت کرده و این ارائه‌دهنده پرداخت ارز رمزنگاری‍شده در حال پردازش فروشندگان برای پذیرش دوج است.
بیت‌پی (BitPay) که بازرگانان را قادر می‌سازد ارز رمزنگاری‌شده را به‌عنوان پرداخت بپذیرند، به سایتِ Decrypt گفت که دوج‌کوین اکنون چهارمین ارز رمزنگاری‌شده از نظرِ کل حجم پرداخت (بعد از بیت‌کوین، بیت‌کوین‌کش و اتریوم) است و به 12.6 درصد از حجم معاملات خود رسیده است. تنها در 2 ماه گذشته، در ماه مارس، دوج فقط 3.3 درصد از حجم معاملات را تشکیل می‌داد. در آوریل این مبلغ به 7.8 درصد رسید.
بیل زیلکه (Bill Zielke)، مدیر ارشد بیت‌پی، می‌گوید «از آن‌جا که دوج‌کوین به‌سرعت در شبکه ما صعود کرده است، پس برای آن کاربردی وجود دارد. این واقعیت که بازرگانان هزاران معامله را با دوج‌کوین پیش ببرند، به نظرم کاربردی است. یک مزیت عمده دوج نسبت‌به بیت‌کوین یا اتریوم، این است که هزینه‌های کمی دارد. وقتی یک جامعه قوی را با هزینه‌های کم ترکیب کنید؛ یک دستورالعمل عالی به‌وجود می‌آید. من انتظار دارم که دوج به رشد خود ادامه دهد تا به وجود آمدنِ این ابزار بیش‌تر محتمل شود.»

زیلکه معتقد است که از همین حالا دوج توسط بازرگانان پذیرش دارد.
امیدواری‌های بیت‌پی به این رمزارز در حالی است که آمارها می‌گویند، این غول پرداخت در شرکت‌هایی که تصمیم به نگه‌داشتن رمزنگاری دارند، هیچ افزایش قابل توجهی دیده نشده است.

منبع: decrypt.co

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

− یک = دو