ایلان ماسک در پخش زندۀ شنبه‌شب: مرا پدر دوج بخوانید! - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ایلان ماسک در پخش زندۀ شنبه‌شب: مرا پدر دوج بخوانید!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایلان ماسک در برنامۀ تلویزیونی پخش زندۀ شنبه شب (SNL) حضور یافت. پس از حضور او در این برنامه قیمت دوج‌کوین کاهش یافت. او در توئیتر به هواداران خود گفت که این هفته با احتیاط سرمایه‌گذاری کنند.
دوج کوین امسال 130 برابر رشد کرد و ارزش بازار آن به 80 میلیارد دلار رسید که سرمایه‌ای معادل بزرگترین بانک فرانسه است.
ایلان ماسک در برنامۀ تلویزیونی پخش زندۀ شنبه شب (SNL) به مخاطبان برنامه گفت: «مرا پدر دوج بخوانید»
ایلان ماسک که مهمان برنامۀ پخش زندۀ شنبه شب در شبکۀ NBC بود، برای مخاطبان به طور کلی توضیح داد که کریپتوکارنسی چیست و سپس مجریان برنامه مایکل چه (Michael Che) و کولین جوست (Colin Jost) از او به تکرار پرسیدند که دوج‌کوین چیست.
ماسک اشاره کرد که دوج‌کوین با یک شوخی شروع شد و قرار است که به ماه برود.
ماسک با نام مستعار «لوید اوسترتاگ» (Lloyd Ostertag) به عنوان متخصص کریپتوکارنسی معرفی شده بود.
پیش از آنکه در انتهای برنامه درباره سیستم مالی فیات به مخاطبان توضیحاتی ارائه شود، ماسک یک شوخی کرد و گفت یک ارز جدید را بر اساس عبارت «هرچی من بگم» ایجاد می‌کند.

نمودار کاهش قیمت دوج‌کوین پس از شروع برنامۀ SNL در ساعت 11:30 شب، منبع: نیویورک‌تایمز


قیمت دوج‌کوین بعد از شروع برنامه در ساعت 11.30 شب به وقت نیویورک 22 درصد کاهش یافت. و طی 24 ساعت مجموعا 30% افت کرد.
از یکشنبه تا شنبه شب، درست پیش از شروع برنامه، قیمت دوج 73 درصد صعود داشت، ظاهراً بر اساس این گمانه‌زنی که به حضور ماسک در پخش زندۀ شنبه شب، دوج کوین احتمالا به یکباره رشد قیمت خواهد داشت.
باری سیلبرت (Barry Silbert)، بنیانگذار گروه ارز دیجیتال (DCG) ، روز شنبه اعلام کرد که این شرکت شرط می بندد قیمت دوج‌کوین کاهش یابد. DCG شرکت مادر کوین دسک (CoinDesk) است.
بسیاری از افزایش قیمت‌های اخیر به ماسک نسبت داده شده است: غالباً وقتی او دربارۀ دوج‌کوین توئیت می‌کند، قیمت آن شدیداً افزایش می‌یابد. با وجود اینکه این ارز از یک شوخی شروع شده، رشد قیمت آن از گسترده‌ترین سرمایۀ بازار دیجیتال بیشتر بوده است. برای مثال بیت‌کوین امسال دوبرابر شده، پس دوج‌کوین 65 برابر بیت‌کوین رشد داشته است.
در نتیجه دوج کوین هم‌اکنون سرمایۀ بازاری به ارزش بیش از 80 میلیارد دلار دارد که تقریبا برابر با سرمایۀ بزرگترین بانک فرانسه بی‌ان‌پی پاریبا (BNP Paribas) است و این به رغم آن است که تنها نمایندگی‌های فروش معدودی هستند که دوج را برای پرداخت می‌پذیرند. با وجود این، به نظر می‌رسد مقبولیت دوج‌کوین رو به افزایش است، چنان که تیم بسکتبال آمریکا دالاس ماوریکس (Dallas Mavericks) این کریپتوکارنسی را برای خریدوفروش پذیرفته است.
با وجود آنکه ماسک برای حمایت از دوج توئیت می‌کند، هرگز از سرمایۀ شرکت خود در این کریپتوکارنسی صرف نکرده است، و برعکس شرکت وی، تسلا، 1.5 میلیارد دلار بیت‌کوین را در ترازنامۀ مالی خود قرار داد و در سه‌ماهۀ نخست سال 2021، 272 میلیون دلار از آن را فروخت.
ماسک در توئیتر به هواداران خود گفت که در این هفته با احتیاط سرمایه‌گذاری کنند. ماسک گفت: عاقلانه نیست که مردم نباید اندوختۀ زندگی خود را در کریپتوکارنسی بگذارند. او به طرفداران خود یادآوری کرد که دوج‌کوین با یک شوخی شروع شده است.

منبع: www.coindesk.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

× نه = 9