چرا اتریوم کلاسیک هفته گذشته بیش از 300 درصد صعود کرد؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

چرا اتریوم کلاسیک هفته گذشته بیش از 300 درصد صعود کرد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اتر کلاسیک (Ether classic) اخیراً از آلت‌کوین‌های پیشی گرفته و ارزشش 4 برابر شده‌است. دلیل این امر طبق تحلیل‌ها، حرکتِ سرمایه‌گذاران به سمت آلت‌کوین‌ یا ارزهای دیجیتال دیگر به غیر از بیت‌کوین است.
بر اساس داده‌های “CoinDesk” قیمت اتر کلاسیک، خواهر یا برادرِ بزرگ‌ترِ اتریوم در رمزنگاری، دیروز به بالاترین رقمِ 177.26 دلار رسید.
ارقام CoinDesk نشان می‌دهد که در این مرحله، بیش از 350 درصد از قیمت اولیه 38.67 دلار در روز شنبه، 1 مه، افزایش یافته است.
از آن زمان، این قیمت تا حدودی عقب نشینی کرده، اما هنوز بیش از 200 درصد از ابتدای روز شنبه افزایش داشته است.
به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران به اتر کلاسیک علاقه نشان داده‌اند و آن‌را به‌شدت بالاتر می‌برند، حتی با این وجود که می‌دانند شبکه دارایی دیجیتالِ “Ethereum Classic” ، در چندسال گذشته با چالش‌هایی روبرو بوده است.
مارتین گاسپار (Martin Gaspar)، تحلیل‌گرِ “CrossTower” در این‌باره می‌گوید که «اکوسیستم ETC یا اتریوم کلاسیک، همان‌طور که داده‌های درونش نشان می‌دهند، زیاد فعال نیست.»
او گفت: «طبق آدرس “BitInfoCharts” تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد روزانه در ETC به طور مداوم بین سال‌های 2018 و 2020 کاهش یافته و به تازگی در سال 2021 در میان تجمع گسترده بازار رمزنگاری بار دیگر افزایش یافت.»
او ادامه داد: «برای مقایسه، باید در نظر بگیریم که کاربران فعال روزانه در ETC در هفته‌های اخیر ده‌ها هزار نفر هستند، در حالی‌که کاربران فعال روزانه ETH برای مدت مشابه بیش از 900000 نفر بوده‌اند.»
این تحلیل‌گر اضافه کرد که ETC در سال 2020 چندین حمله 51٪ را تحمل کرده بود، که نشان می‌دهد این شبکه از امنیت بالایی برخوردار نیست، چراکه مهاجمان قادر به صرفِ دو برابر مقدار قابل توجهی از ETC بودند.»
از طرف دیگر، طبق گفته جو دی پاسکواله (Joe DiPasquale)، مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری “BitBull Capital” ، قیمت اتریوم کلاسیک توسط تعدادی از عوامل صعودی افزایش یافته و خواهد یافت.
او گفت: «این افزایشِ قیمت تا حدی به دلیل حدس‌وگمان پس از تجمع گسترده ETH است و بخشی نیز به این دلیل که فعالان بازار، پس از ارتقا اتریوم 2.0، به اتریوم کلاسیک اهمیت بیش‌تری می‌دهند.»
وی تصریح کرد: «از آنجا که ETH به اثبات سهام منتقل می شود و اتریوم با اثبات کار روبرو می‌شود، معامله‌گران حدس می‌زندد که این تغییر به ارتریوم کلاسیک فرصتی برای فعالیت مستقل و ارائه جایگزینی برای اثبات زنجیره اثبات سهام می‌دهد.»

فصل آلت‌کوین‌ها
در کنار این تحلیل‌ها، چندین تحلیل‌گر از به اصطلاح «فصل alt» سخن می‌گویند، که در آن معامله‌گران به دنبال آلت‌کوین‌ها (altcoins)، در میان رشد عقب‌افتاده قیمت بیت‌کوین هستند.
مارتین گاسپر خاطرنشان می‌کند که دلیل توجه به آلت‌کوین، باقی‌ماندنِ بیت‌کوین برای مدت چندماه در محدوده 50،000 تا 60،000 دلار است.»
همچنین کُلین پلیوم (Collin Plume)، رئیس شرکتِ “Noble Gold Investments” در این‌باره می‌گوید که «اساساً، سرمایه‌گذاران شروع به جستجوی چیزی فراتر از غول‌های رمزنگاری هستند تا ببینند چه چیز دیگری وجود دارد، چه چیزهای دیگری را می‌توانند کم‌تر بخرند و هولد کنند، تا میلیونر شوند.»

ارزش احساساتی
علاوه‌بر اشاره به عوامل ذکرشده، برخی از ناظران بازار ادعا کردند که اتر کلاسیک از به وجود آمدنِ یک جو احساسی سود می‌برد.
جان ایادلوکا (John Iadeluca)، بنیان‌گذار و مدیر عامل صندوق چند استراتژی “Banz Capital”، به روشن شدن این وضعیت کمک کرده است.
او اظهار داشت: «درحالی‌که اتریوم کلاسیک فاقد کالیبر تکنولوژیک‌ترین ارزهای رمزپایهِ مدرن است، اما یک ارزش احساسی شکل گرفته که گمانه‌زنی‎هایی را ایجاد می‌کند و باعث افزایش قیمت فعلی آن می‌شود.»
او باور دارد کهEthereum Classic در حالی‌که از نظر کاربرد نسبت‌به اتریوم، منسوخ شده است، به عنوان قطعه‌ای از تاریخ که بازارهای ارزهای رمزپایه فعلی را شکل داده‌اند و به‌عنوان یک نقطه عطف، همچنان وجود دارد و ایستاده است.
به نظر ایادلوکا، این امر برای برخی از افراد با سابقه‌تر در فضای رمزنگاری جذابیت دارد.

منبع: www.forbes.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

چهار + 2 =