رشد محبوبیت اتریوم - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

رشد محبوبیت اتریوم

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هودل کنندگان اتریوم بیش از گذشته به آن امیدوارند، زیرا حجم جستجوی اتریوم در گوگل از سال 2017 دو برابر شده ست.

طبق گزارش کوین‌مارکت‌کپ، قیمت اتر (ETH) در 24 ساعت گذشته 9.4٪ کاهش یافته است و در زمان نوشتن این مقاله 3،280 دلار معامله شده است.

به سبب توئیت‌های ایلان ماسک که موجب کاهش قیمت بیت کوین شده، بازار کریپتو مجموعاً یک شیب تند را تجربه کرده است.

با وجود این، هودل‌کنندگان اتریم نشانه‌هایی از امیدواری بروز می‌دهد. پژوهشگر کریپتو، میرا کریستیانو (Mira Christianto)، چنین نوشته که اتر طی این هفته 15 درصد کاهش داشته و در مبادلات غیرمتمرکز نیز افزایش حجم معنی‌داری مشاهده نمی‌شود. بنابراین امیدواری هودل‌کنندگانِ اتریوم لجوجانه است.

زمانی که کریپتوکارنسی‌ها مبادلات را ترک کنند، این نشان می‌دهد که هودلینگ آغاز شده، زیرا کوین‌ها معمولا به کیف پول‌های سرد منتقل شده‌اند.

هودل کردن اتریوم یک راهبرد محبوب است.

طبق گزارش اخیری که از گلاس نود (Glassnode) منتشر شده، حجم کوین‌های اتریوم که بین 1 تا 6 ماه عمر دارند، در حال افزایش است. این یعنی هودل کردن اترهای انباشت شده همچنان یک راهبرد مطلوب در بازار است.

جستجوی اتریوم در گوگل دو برابر سال 2017 است

این نشان‌دهندۀ افزایش علاقه به شبکه اتریوم است. سرمایه‌گذاری‌های بیشتر به آرامی و کم‌کم در حال ورود به قرارداد سپردۀ اتریوم 2 هستند، زیرا این سپرده در حال حاضر 4 درصد از موجودی اتریوم را تشکیل می‌دهد.

به نظر می‌رسد که اتریوم 2 تغییردهندۀ زمین بازی باشد، زیرا به دنبال آن است که مکانیزم‌ اثبات کار (proof of work) را به چارچوبی از اثبات سهام (proof of stake) تغییر دهد که به نظر دوستدار محیط زیست و مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

مکانیزم اثبات سهام موجب می‌شود که تأیید بلاک‌ها از نظر انرژی کارایی بیشتری داشته باشند و تأییدکنندگان معاملات به جای حل یک معماری رمزنگاری، روی اتر شرط ببندند.

ضمن آن‌که، انتقال اتریوم به مکانیزم اثبات سهام، این امکان را برای بلاک‌چین فراهم می کند تا ارتقا یابد، من جمله شاردینگ (sharding) که مقیاس‌پذیری (scalability) را بهبود می‌دهد.

منبع: blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

− سه = یک