رسیدن ارزش بازار اتریم به 337 میلیارد دلار و عبور آن از نستله - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

رسیدن ارزش بازار اتریم به 337 میلیارد دلار و عبور آن از نستله

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ارزش شبکۀ اتریم (ETH) به سقف جدید 337 میلیارد دلار رسید و بالاتر از شرکت‌های نستله، پروکتراندگمبل (P&G) و هوفمان لاروش (Roche) قرار گرفت.
قیمت اتر در سال 2021 بیش از 200 درصد رشد کرد و به ارزش 337 میلیارد دلار رسید. این عدد تاثیرگذار موجب شد که ارزش شبکۀ اتریم از ارزش کل شرکت‌های مهمی مانند پروکتراندگمبل (326 میلیارد دلار) و پی پل (PayPal) (308 میلیارد دلار) بالاتر رود.
این رقم ارزش بازار به موجب چندبرابر شدن قیمت آخرین معامله به دست آمد، که این خود به سبب تعداد بسیاری زیاد کوین‌ها بوده است، فارغ از اینکه این کوین‌ها جابجا شده‌اند یا خیر. بنابراین این رقم به ندرت قیمت متوسطی را نشان می‌دهد که اکثر سرمایه‌گذاران معامله کرده‌اند.
سرمایه‌گذاران سنتی ارزش (value) را با مقایسه چندبرابرشدن ]قیمت‌ها[ و قیمت‌گذاری‌ها ارزیابی می‌کنند. این موارد اغلب به شکل درآمدها، فروش‌ها و سهم بازار محاسبه می‌شود، و کوشش برای به کاربستن همان معیارهای ارزش ]در بازار سنتی[ برای کریپتوکارنسی‌ها مولد عدم اطمینان و نگرانی است.
معیار دقیقی برای ارزیابی ارزش اتر در برابر پتانسیل‌های آن وجود ندارد. کریپتوکارنسی‌ها می‌توانند هم‌زمان به عنوان ذخیره دیجیتالی ارزش عمل کنند و همچنین به عنوان توکنی که برای دسترسی به بازار اتریم لازم است، کارکرد داشته باشند. بنابراین لازم است که به هنگام مقایسۀ طبقه‌های دارایی (asset classes)، کوین‌هایی که به صرافی‌ها سپرده شده‌اند یا درصد دست‌به‌دست شدن آن‌ها را در نظر داشت.

ارزش بازار اتریم به میلیارد دلار

منبع: www.TradingView.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

شصت هشت ÷ هفده =