رونمایی دیم (Diem)، رمزارز فیسبوک، از برنامۀ استیبل‌کوین خود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

رونمایی دیم (Diem)، رمزارز فیسبوک، از برنامۀ استیبل‌کوین خود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دیم پروژۀ کریپتوکارنسی فیسبوک است که با نام لیبرا (Libera) شناخته می‌شود، و اخیرا اعلام کرده که استیل‌کوینی را راه‌اندازی کرده که تمرکز آن بر ایالات متحد آمریکا است.

این شرکت پیش‌تر در سال جاری اعلام کرده بود که عملیات اولیۀ خود را از سوئیس به ایالات متحد بازخواهد گرداند و درخواست مجوز سیستم پرداخت خود را از قانون‌گذاران مالی سوئیس پس می‌گیرد. آن‌ها گفتند: «دیم با تغییر مکان عملیات خود از سوئیس به آمریکا، برنامۀ صدور استیبل کوین  USD خود را آسان می‌کند»

این تصمیم بعداً توسط سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس تأیید شد.

استیبل‌کوین‌ها ارزهای دیجیتالی وابسته به یک ارز فیات هستند ، تتر (USDT) و یو‌اس‌دی(USDC)  دو نمونۀ مهم از استیبل‌کوین‌ها هستند. بانک سیلورگیت (Silvergate) مستقر در کالیفرنیا در عین مدیریت ذخایر دلار خود، تنها صادر کننده دیم خواهد بود.

دیم در کنار بانک کریپتوی سیلورگیت یک شرکت تابع جدید با نام Diem Networks US  را راه‌اندازی می‌کند.

در یک مشارکت استراتژیک، این دو شرکت یک شرکت تابعه جدید به نام Diem Networks US ایجاد کرده اند – این شرکت جدید شبکه تسهیلات پرداخت دیم (DPN) را برای تسهیل معاملات استیبل‌کوین دیم ایجاد خواهد کرد.

استوارت لیوی (Stuart Levey)، مدیر اجرایی دیم، گفت: سیلورگیت رهبر نوآوری های مالی و یک شریک ایده‌آل برای دیم است، زیرا ما با یک سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک‌چین که از مصرف کنندگان محافظت می‌کند و یکپارچگی سیستم مالی را افزایش می‌دهد ، پیش می‌رویم.

«ما به یک سیستم پرداخت متعهد هستیم که برای مصرف‌کنندگان و مشاغل ایمن باشد ، پرداخت‌ها را سریع‌تر و ارزان‌تر انجام دهد و از فناوری بلاک‌چین بهره ببرد تا مزایای سیستم مالی را به افراد بیشتری در سراسر جهان برساند. ما مشتاقانه منتظر همکاری با سیلورگیت برای تحقق این چشم‌انداز مشترک هستیم.»

بازگشت استراتژیک دیم به ایالات متحده در شرایطی است که محیط نظارتی برای ارزهای رمزپایه و فناوری بلاک‌چین به سرعت در حال تحول است.

برخی از شهرداری‌ها و ایالت‌هایی مانند میامی و ویسکانسین (Wisconsin) از این نوآوری اخیر استقبال کرده‌اند، در حالی که نهادهای نظارتی مانند رئیس جدید منصوب‌شدۀ کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، گری گنسلر (Gary Gensler)، استقلال صنعت کریپتو را مورد انتقاد قرار داده اند.

با وجود این‌که صندوق‌های قابل معاملۀ کریپتو (crypto ETFs) و محصولات مالی مرتبط با آن‌ها تحت نظارت شدید SEC هستند، باید دید آیا تصمیم دیم برای انتقال مجدد به ایالات متحده ثمری خواهد داشت یا خیر.

منبع: bitcoinist.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

بیست پنج − = پانزده