تشکیل شورایی برای پایداری استخراج بیت‌کوین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تشکیل شورایی برای پایداری استخراج بیت‌کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایلان ماسک و مایکل سایلور (Michael Saylor) اقدامات ماینرهای بیت‌کوین را هدایت می‌کنند تا نگرانی‌های زیست محیطی استخراج آن رفع شود. آن‌ها با مدیران شرکت‌های استخراج بیت‌کوین در آمریکای شمالی دیدار کرده‌اند. این جلسه منجر به ایجاد یک شورای جدید شده که هدفش پایدار کردن استخراج بیت‌کوین است.

دو هفته پس از آن‌که ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، اعلام کرد که به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی، کارخانه تولید ماشین الکتریکی وی دیگر بیت‌کوین را به عنوان شیوۀ پرداخت نمی‌پذیرد، ارزش بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر سقوط کرد. هم‌اکنون او در توئیتر خود گفته که با مدیران شرکت‌های استخراج بیت‌کوین در آمریکای شمالی دیدار کرده است. این جلسه منجر به ایجاد یک شورای جدید استخراج بیت‌کوین شده که طرح‌های پایدار استخراج کریپتوکارنسی را ترویج می‌کند.

با اعلام این خبر، قیمت بیت‌کوین از 37940 دلار به 39405 دلار افزایش یافت.

همزمان، مایکل سایلور، مدیرعامل بزرگ‌ترین شرکت دارندۀ بیت‌کوین، مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، آشکار کرد که وی جلسه‌ای با ایلان ماسک و مدیران اصلی استخراج بیت‌کوین در آمریکای شمالی داشته است. طبق بیانیۀ این جلسه، ماینرها توافق کردند که شورای استخراج بیت‌کوین را تشکیل دهند تا این شورا شفافیت استفاده از انرژی را ارتقا دهد و اقدامات لازم برای پایدارکردن استخراج بیت‌کوین را در سراسر جهان سرعت ببخشد. این اقدامات شامل استانداردکردن الزامات گزارش انرژی، تنظیم اهداف محیط‌زیستی، اجتماعی و مدیریتی (ESG) در فعالیت‌های صنعتی و همچنین آموزش بیشتر است.

پیتر وال (Peter Wall)، مدیر اجرایی آرگو بلاکچین (Argo Blockchain)، در بیانیه‌ای مکتوب به Forbes گفت: «شورای استخراج بیت‌کوین که تازه تاسیس شده، گام منطقی بعدی در حرکت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر است». وال نوشت: «او مشتاقانه منتظر پیوستن به مایکل سایلور و سایر ماینرهای برجسته آمریکای شمالی است، تا بکوشند که در آینده صنعتی را بسازند که در مجموع شیوه‌های استخراج پایدار را بهبود می‌بخشد و دغدغه‌های ESG را جدی می‌گیرد».

جدا از آن‌که استخراج بیت‌کوین به آثار زیست‌محیطی توجه نشان داده، در چین با برخورد مقامات دولتی روبه‌رو شده است. این عامل می‌تواند چشم‌انداز استخراج بیت‌کوین را با خطر مواجه کند؛ زیرا هم‌اکنون چین بیش از 75٪ از کل پردازش قدرت شبکه را تشکیل می‌دهد. هژمونی چین در استخراج رمزارز عمدتاً به سبب ارزان بودن قیمت برق و زمین‌های بزرگ توسعه‌نیافته برای ساخت استخر استخراج است.

اگرچه تشکیل این شورا نشان از تلاش جدید برخی از مشهورترین اپراتورهای استخراج ارز رمزنگاری شده در آمریکای شمالی دارد، اما اهداف و چشم اندازهای بعدی آن هنوز اعلام نشده است.

منبع: forbes.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

یک × هشت =