شرکت “Globant” آخرین خریدار رسمی بیت‌کوین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

شرکت “Globant” آخرین خریدار رسمی بیت‌کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پرونده‌های مربوط به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نشان می‌دهد که شرکت بزرگ فناوری اطلاعات “Globant” آخرین شرکت بزرگی است که در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

این شرکت دارایی‌های رمزنگاری‌شده خود برای سه ماه اول سال را در بیانیه‌ای که در تاریخ 25 می در SEC انجام داد، اظهار داشت: «در طول سه ماهه اول سال 2021، شرکت مجموع [500،000 دلار] دارایی رمزنگاری‌شده خریده است که فقط شامل بیت‌کوین می‌شود.»

سرمایه‌گذاری‌ها و هزینه‌های رمزنگاری‌شده این شرکت در کنار مجوزها، روابط با مشتری، قراردادهای مشتری و توافق‌نامه‌های غیررقابتیِ در اختیار شرکت در میان «دارایی‌های نامشهود» آن ذکر شده است.

گلوبانت اظهار داشته که بیت‌کوین را به عنوان یک دارایی نامشهود اعلام می‌کند، چراکه «فاقد شکل فیزیکی است و هیچ محدودیتی ندارد.» این گزارش اضافه کرده که سود حاصل از دارایی‌های دیجیتال تا زمان فروش آن‌ها شناسایی نخواهد شد.

گلوبانت (Globant) یک شرکت توسعه فناوری اطلاعات و نرم‌افزار است که در سال 2003 تاسیس شد و عمدتا در آمریکای لاتین فعالیت می‌کند، و دارای دفاتری در انگلیس و ایالات متحده است.

علی رغم آشکار شدن حضور بیت کوین در ترازنامه این شرکت، آن‌ها مبنای هزینه پرداخت شده برای انباشت BTC  خود را فاش نکرده‌اند.

در حالی که در ماه‌های اخیر بسیاری از شرکت‌های تجاری عمومی BTC را خریداری کرده‌اند، در حال حاضر بسیاری از آنها ضررهای نیز متحمل شدند.

شرکت بازی‌های آنلاین ژاپنی نکسون اعلام کرد که خرید 100 میلیون دلاری بیت‌کوین خود را در تاریخ 28 آوریل انجام داده و ارزش بیت‌کوین هم اکنون 67 میلیون دلار است. یکی از شرکت‌های تابعه غول انرژی نروژی Aker، در اوایل ماه مارس 58.6 میلیون دلار خرید بیت‌کوین را نشان داد که امروز ارزش خود را کاهش داده و به 44.9 میلیون دلار رسیده است. شرکت فناوری چینیِ  “Meitu” که از خرید 49.5 میلیون دلار خرید بیت‌کوین در ماه‌های مارس و آوریل خبر داد، شاهد کاهش ارزش دارایی‌های رمزنگاری شده خود به 36 میلیون دلار است.

به نظر می‌رسد شرکت سرمایه‌گذاری چند ملیتیِ “BlackRock” نیز 33 درصد از خرید 360،000 دلاری BTC  خود را از دست داده است.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هشت × = 64