گلدمن ساکس به بیت‌کوین شک دارد! - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

گلدمن ساکس به بیت‌کوین شک دارد!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بانک سرمایه‌گذاری جهانی گلدمن ساکس این سوال را مطرح کرده که آیا بیت‌کوین می‌تواند یک ذخیره طولانی‌مدتِ با ارزش و طلای دیجیتال باشد؟ تحلیل‌گرانِ این شرکت مواردی مثلِ مشکلات زیست‌محیطی، عدم استفاده واقعی و رقابت با سایر ارزهای رمزپایه را ذکر می‌کنند.
گلدمن ساکس یادداشتی منتشر کرد که در آن برخی مشکلات بیت‌کوین به عنوان طلای دیجیتال بیان شد. تحلیل‌گران این شرکت، به رهبری جفری کوری، استراتژیست برتر ، نگرانی‌هایی را در مورد اینکه آیا ارز رمزپایه می‌تواند به یک ذخیره طولانی‌مدت با ارزش تبدیل شود ابراز داشته‌اند.
این تحلیل‌گران توضیح دادند: «در حالی‌که بیت کوین از نقدینگی بیشتری بهره می‌برد، اما به دلیل مصرف زیاد انرژی، عدم استفاده واقعی و ضعف در ارزیابی محیط زیستی، رنج می‌برد.»
گلدمن ساکس توضیح داد که «استفاده واقعی مهم است، چراکه نوسان قیمت را هموار می‌کند، چون با تقاضای واقعی برای جذب، نوسانات تقاضای سرمایه‌گذاری تنظیم می‌شود.»
تحلیلگران ادعا کردند که عدم استفاده واقعی بیت‌کوین و مشکلات زیست محیطی آن را در معرضِ «از دست دادن تقاضای ارزش ذخیره» به سمتِ ارز رمزنگاری‌شده دیگری با طراحی بهتر» قرار می‌دهد. آن‌ها همچنین ادعا می‌كنند بیت کوین به ارزهای رمزنگاری شده دیگری مانند اتر و آلت‌كوین زمینه داد. در مورد تأثیرات زیست محیطی بیت‌کوین نیز، تحلیل‌گران نوشته‌ند که نگرانی در مورد مصرف برق ارز رمزنگاری شده در فرآیند استخراج وجود دارد. با این حال ، بسیاری معتقدند که استخراج بیت کوین به طور فزاینده ای از انرژی تجدید پذیر استفاده می‌کند.
با این وجود، تعداد زیادی از مردم بر این باورند که بیت‌کوین ذخیره ارزش زیادی است که می‌تواند به عنوان پرچینی در برابر تورم مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: www.news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

شصت هفت ÷ شصت هفت =