حسن روحانی: درگاه‌های فروش رمزارزها را نبندید! - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

حسن روحانی: درگاه‌های فروش رمزارزها را نبندید!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در پیِ نامه‌ای که از سوی دفتر نهاد ریاست‌جمهوری به رییس بانک مرکزی ایران ارسال شد، گفته شده که این بانک موظف است که از مسدود کردن درگاه‌های فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های ایرانی جلوگیری کند.

چندوقت پیش بود که بانک مرکزی به شرکت شاپرک اعلام کرد به پرداخت یاران و پذیرندگان پشتیبانی شده در نظام پرداخت کشور اطلاع دهد که درگاه‌های ارائه دهنده رمز ارزها را مسدود کنند.

پس از این، با ورود به سال جاری، بار دیگر گفته شد که شرکت‌های اصلی ارائه دهنده درگاه پرداخت تحت نظارت شاپرک می‌توانند به صرافی‌های آنلاین فروش رمزارزها خدمات ‌دهند.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، در واکنش به این موضوع، در نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار مسدودسازی درگاه پرداخت الکترونیک صرافی‌های ارز دیجیتال شد و تاکید کرد که اعلام ممنوعیت مبادلات رمزارزها به تنهایی برای اجرای مسئولیت بانک مرکزی و وزارت اقتصاد کافی نیست.

اما پس از تلاطم‌هایی در بازار رمزارزهای ایران، همتی، رئیس کل بانک مرکزی، در واکنش به گفته رییس مجلس ایران، گفت که تا زمان ترسیم نقشه راه در این زمینه از مسدودسازی درگاه‌های پرداخت صرافی‌ها خودداری می‌کند.

از سوی دیگر، وزیر اقتصاد درباره نحوه مدیریت بازار رمزارزها نیز معتقد است که در این زمینه باید فعالانه مدیریت و عمل کرد تا بتوان مزایای رمزارزها را به حداکثر و معایب آن را به حداقل رساند. 

اما به تازگی نامه‌ای از سمت دفتر نهاد ریاست جمهوری خطاب به رئیس کل بانک مرکزی منتشر شده که در آن آمده «با توجه به درخواست بیش از ۶۰ هزار نفر از متعاملین و کسب‌وکارهای تبادل رمزارز جهت جلوگیری از مسدود سازی درگاه‌های پرداخت اینترنتی اقدام لازم انجام شود.»

بنابراین، در شرایطی که آمارها حکایت از ورود ۱۲ میلیون ایرانی به بازار رمز ارزها دارد به گونه‌ای که ۷۷ درصد آنها با هدف حفظ ارزش پول پا به این بازار گذاشته‌اند، بیش از پیش احساس می‌شود که باید سیاست و تصمیم معقول و مناسب از سوی مسئولان درنظر گرفته شود تا ضرر و نگرانی‌های مردم نسبت به سرمایه‌های خود از بین برود.

منبع: ایسنا

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× 7 = بیست یک