گزارش سالانۀ "FATF": افزایش استفاده از دارایی‌های دیجیتال در پولشویی - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

گزارش سالانۀ “FATF”: افزایش استفاده از دارایی‌های دیجیتال در پولشویی

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

افزایش استفاده از دارایی‌های دیجیتال در پولشویی که گروه ویژۀ اقدام مالی (FATF) در گزارش 12 ماهۀ خود منتشر کرد. بررسی‌های‌ این گروه نشان می‌دهد که از 128 حوزۀ قضایی که به این گروه گزارش می‌دهند، تنها 45 درصد مطابق با سیاست مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم  (AML/CFT) و توصیه های “FATF” عمل کرده‌اند.

این گزارش سالانه بر این موضوع تأکید می‌کند که نبود مقررات کارآمد ردیابی تراکنش‌های دارایی‌های مجازی را برای نهادهای مسئول دشوار کرده و همین زمان بیشتری را برای مجرمان می‌خرد تا اقدامات مجرمانۀ خویش را پیش ببرند. این گروه بین‌المللی هم‌چنین گزارش می‌دهد که در بخش کریپتوکارنسی و تراکنش‌های مرتبط با آن، از تاکتیک‌های ناشناس بودن به صورت پیوسته استفاده شده است.

به ویژه، پس از آغاز پاندمی کووید مشاهده شده که از دارایی‌های دیجیتال برای جابه‌جایی و مخفی‌کردن وجوع نامشروع استفاده شده است. چنان‌که یک حوزۀ قضایی گزارش داده که از دارایی‌هایی دیجیتال برای پولشویی در خصوص درآمدهای حاصل از فروش داروی کرونا استفاده شده است.

به گزارش “Bitcoin.com” اف‌ای‌تی‌اف طی سال‌های گذشته بر دارایی‌های دیجیتال و نهادهای ارائه‌دهندۀ خدمات در این حوزه متمرکز شده است. بر این اساس، این گروه قانونی موسوم به “TRAVEL RULE” را که برای مبارزه با پولشویی وضع شده، برای استیل‌کوین‌ها، امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای، توکن‌های غیر قابل‌معاوضه (NFTs) اعمال کرده است.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ سی = سی شش