هند قصد دارد بیت‌کوین را به‌عنوان یک کلاس دارایی طبقه‌بندی کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

هند قصد دارد بیت‌کوین را به‌عنوان یک کلاس دارایی طبقه‌بندی کند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

منابع نزدیک به رسانه “New India Express” گفته‌اند که هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) در حال برنامه‌ریزی برای تبدیل بیت‌کوین به یک دارایی، درجهت قانونی‌کردنِ ارزهای رمزنگاری‌شده است.

این منابع اضافه کرده‌اند که وزارت دارایی در حال مذاکره با رهبران صنعت رمزنگاری درباره تنظیم مقررات است. در نتیجه، پارلمان هند یک لایحه تنظیم ارز رمزنگاری‌شده خواهد داشت که می‌خواهد دستورالعمل‌های جدیدی را در زمینه مدیریت ارزهای رمزپایه بیان کند.

با این حال، تحلیل‌گران معتقدند این تصمیم احتمالا به زمان زیادی احتیاج داشته باشد، چرا که روپیه هند هنوز باارزش است.

متخصص رمزنگاری، به نامِ “Hitesh Malviya”، در این‌باره گفت: «به نظر من، دولت هند راهی برای قاعده‌مندکردن بیت‌کوین کشف خواهد کرد. من فکر نمی‌کنم هند در آینده نزدیک پذیرش بیت‌کوین را به عنوان یک پیشنهاد قانونی در نظر بگیرد، چون این امر بر موقعیت روپیه هند تأثیر می‌گذارد. پذیرش بیت‌کوین به عنوان یک مناقصه قانونی، برای مردمِ کشورهایی که واحد پول ندارند یا وابسته به دلار آمریکا هستند، می‌تواند ایده خوبی باشد، اما در مورد هند نه.»

در عین حال، مهم‌ترین نکته این است که موضع دولت هند در قبال ارزهای رمزپایه تغییر کرده است. سال 2018 بانک رزرو هند (RBI) گفته بود که استفاده بانک‌ها از ار ارزهای رمزپایه ممنوع است. این دستور بانک‌ها را از معامله با ارزهای رمزپایه منع می‌کرد.

علاوه بر این، برخی از صرافی‌های رمزنگاری پیشرو، در حال نظارت بر بازار هند برای ایجاد پایگاه در این کشور هستند. گزارش‌ها حاکی از آن است که صرافیِ “Kraken” مستقر در ایالات متحده، “Bitfinex” در هنگ کنگ و “KuCoin” به دنبال بازار هند هستند. تحلیل‌گران این بخش انتظار دارند بازار هند طی سال‌های آینده رشد کند.

منبع: finbold.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

چهل سه + = چهل هفت