راه‌اندازی پاراچین‌های پولکادات در کوساما - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

راه‌اندازی پاراچین‌های پولکادات در کوساما

زمان مطالعه: 2 دقیقه

گاوین وود (Gavin Wood)، بنیان‌گذار بلاک‌چین پولکادات، گفت که محیط پولکادات (Polkadot) به پنجمین و آخرین فاز راه‌اندازی خود رسید. بر‌اساس اطلاعیه‌ای که دیروز گاوین وود منتشر کرد، توسعه‌دهندگان بلاک‌چین پولکادات و کوساما وارد مرحلۀ نهایی آماده‌سازی برای راه‌اندازی عملکرد مورد انتظار پاراچین شده‌اند.

وود نوشت: راه‌ندازی پولکادات حدود 10 ماه پیش با چهار فاز اولیه‌اش آغاز شد. فاز آخر (چهارم) که حرکت به سوی تمرکز‌زدایی و مجوز‌زدایی بود، در پایان ژوئیۀ سال گذشته انجام شد. هم‌اکنون، فاز پنجم که فاز نهایی راه‌اندازی پولکادات است، در حال آغاز شدن است.

آماده سازی نهایی

پاراچین‌ها بلاک‌چین‌های لایۀ 1 منفردی هستند که می‌توانند به صورت موازی در محیط پولکادات از جمله «شبکۀ قناری» این محیط (canary network) یعنی کوساما اجرا شوند. همۀ آنها برای افزایش امنیت، مقیاس‌پذیری و هم‌کنش‌پذیری (interoperability) به زنجیرۀ مرکزی Relay متصل خواهند شد.

وود اشاره کرد برای هر پست مدیوم (Medium post)، با عنوان «راه‌اندازی پاراچین‌ها»، دو مرحله مهم وجود دارد که باید قبل از راه‌اندازی کامل پاراچین‌ها انجام شود. نخست، یک حسابرسی بیرونی باید در مورد همه ویژگی‌های جدید انجام شود و قبلاً شروع شده است و باید در آینده نزدیک تکمیل شود. هم‌زمان، یک آزمایش “live-fire” پاراچین‌ها بر روی کوساما (شبکۀ همتای پولکادات) آغاز خواهد شد در آن مشخصه‌های جدید بررسی خواهند شد.

وود افزود: «مسیر رسیدن به اینکه همه‌چیز در کوساما آغاز شود، به تازگی شروع شده و انتظار می‌رود طی روزهای آینده طی سه مرحله تکمیل شود.»

با تمام قدرت جلو می‌رویم

دو مرحلۀ نخست، به کارگیری یک پاراچین Shell (که هیچ کارکرد واقعی ندارد) و سپس ارتقای آن است.

وود افزود: «ما ارتقا را زمانی پیشنهاد خواهیم داد که به مدت 24 ساعت مشاهده کنیم که پاراچین Shell بدون مسئلۀ خاصی کار می‌کند و مطمئن شویم که همان نسخۀ ارتقا یافته در محیط آزمایشی Westend اجرا می‌شود».

سرانجام، اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، پنج مزایده برای اسلات‌های پاراچین، با فاصله هفت روز، راه‌اندازی خواهد شد. همچنین بلافاصله پس از آن می‌توان مزایده‌های مشابهی را در پولکادات آغاز کرد.

وود توضیح داد: وقتی نخستین مزایده‌ها در کوساما با موفقیت انجام شود، می‌توان انتظار داشت که مزایده‌های پولکادات نیز بلافاصله انجام شوند. وقتی پارامترهای نهایی مزایده‌ها تعیین شدند، همراه با برنامۀ مزایده منتشر خواهند شد.

در این میان، توسعه‌دهندگان پولکادات فعالانه بر مشخصه‌های جدیدی چون Parathreads ، Off-chain XCMP و Spree کار می‌کنند.

منبع: cryptoslate.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

+ هفتاد دو = هفتاد نه