دعوی حقوقی ادعا می‌کند کلاهبردار معروف روجا ایگناتووا 230000 بیت‌کوین دارد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

دعوی حقوقی ادعا می‌کند کلاهبردار معروف روجا ایگناتووا 230000 بیت‌کوین دارد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اسناد دادگاه نشان می‌دهد که روجا ایگناتووا (Ruja Ignatova)، معروف‌ به “Cryptoqueen” و رهبر یکی‌از بزرگ‌ترین طرح‌های رمزنگاری پانزی (Ponzi) به نامِ وان‌کوین (Onecoin)، 230،000 بیت‌کوین به ارزش بیش از 11 میلیارد دلار در اختیار دارد.
اسناد دادگاه که توسط قربانیان طرحِ کلاهبرداریِ “Onecoin” ثبت شده، نشان می‌دهد که خانم ایگناتووا بیت‌کوین را از یکی از اعضای یک خانواده سلطنتی امارات در دبی دریافت کرده است.
روجا ایگناتووا (Ruja Ignatova) زنی مرموز است که اکنون بیش‌از سه سال متواری است.طرح پانزی او یک فعالیت بازاریابی چند سطحی (MLM) بود که بسته‌هایی را شامل می‌شد که در ظاهر به یک شبکه بلاک‌چین متصل بودند.

روجا ایگناتووا (Ruja Ignatova)

ایگناتووا و هم‌فکرانش به عموم مردم می‌گفتند که وان‌کوین (Onecoin) غالب‌ترین دارایی رمزنگاری خواهد شد به آن «قاتل بیت‌کوین» لقب داده بودند. جامعه رمزنگاری به دلیل ساختار سازمانی و ادعاهای متقلبانه آن‌ها، بلافاصله به مردم در مورد عملیات «وان‌کوین» هشدار داد.
وان‌کوین در 16 سپتامبر 2014 آغاز به کار کرد و تا سال 2015، کمیسیون نظارت بر امور مالی بلغارستان (FSC) اخطار در مورد این پروژه را صادر کرد. دفتر مرکزی آن‌ها مستقر در بلغارستان بود، با این حال، این شرکت به عنوان یک شرکت دریایی در دبی و شرکت تابعه آن “Onelife Network” در بلیز در آمریکای مرکزی ثبت بود.
در پایان سال 2016، محققان گفتند که این پروژه هرگز از هیچ نوع فناوری بلاک‌چینی استفاده نکرده است. در سال 2017، مجری قانون ایالات متحده حکم محرمانه‌ای را برای دستگیری ایگناتووا ارسال کرد، اما از آن زمان به بعد کریپتوکویین ناپدید شد.
حال، برخی‌از گزارش‌ها نشان می‌دهد که دکتر روجا ممکن است به ارزش 500 میلیون دلار در دبی حساب داشته باشد. اسناد دیگری ادعا می‌کنند که او احتمالا 230،000 بیت‌کوین هم دارد. گزارش‌ها ادعا می‌کنند که دکتر ورجا، به ارزش 11 میلیارد دلار از شیخ سعود که فرزند یکی از ثروتمندترین افراد در دبی است، بیت‌کوین گرفته است.
جزئیات دقیق معاملات مشخص نیست، اما ادعا می‌شود که این معامله در اکتبر 2017 زمانی انجام شد که BTC با قیمت حدود 6 هزار دلار در هر واحد معامله می‌شد.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

نود ÷ نه =