هشدار مدیر مایکرواستراتژی دربارۀ ممنوعیت کریپتو در چین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

هشدار مدیر مایکرواستراتژی دربارۀ ممنوعیت کریپتو در چین

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ممنوعیت کریپتو در چین بسیاری از مدیران شرکت‌های بلندپایه را نگران کرده است. مدیر ارشد اجرایی مایکرواستراتژی (MicroStrategy) آنرا یک خطای تریلیون دلاری خواند.

او در مصاحبه‌ای با بلومبرگ (Bloomberg) در جمعۀ گذشته، به این نکته اشاره کرد که بیتکوین برای بازار چین سالانه 10 میلیارد دلار بازدهی دارد و نرخ رشد بازار آن 100 درصد است. او افزود که چین با ممنوعیت بیتکوین چیزهای زیادی را از دست خواهد داد.

ممنوعیت بیتکوین و سایر ارزهای رمزگذاری شده در چین، تا حدی به دلیل الزامات مصرف انرژی کریپتوکارنسی‌هایی بوده که بر مدل اثبات کار (PoW) متکی هستند. این ممنوعیت به طور کلی موجب شده که ماینرها به خارج از چین مهاجرت کنند و به قزاقستان و ایالات متحد آمریکا بروند.

ذخیرۀ بیتکوین در شرکت مایکرواستراتژی اخیراً از 100 هزار واحد فراتر رفته است. سیلور تصریح کرد که ماینرهای چینی و سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال در حال زیان دادن هستند. با وجود این، این موقعیت فرصت‌های جدیدی را برای دیگران، من جمله شرکت او، فراهم کرده است و آن‌ها توانستند بیتکوین را با تخفیف بخرند. به علاوه،، سیلور باور دارد که ممنوعیت فعالیت ماینرهای چینی فرصت خوبی برای ماینرهای آمریکای شمالی است و به نظر می‌رسد که بازدهی و درآمد آنها 75% رشد داشته باشد.

برخی معتقدند که ممنوعیت کریپتو در چین سرآغاز یک تمرکززدایی بلندمدت و مطلوب در فرایند استخراج است، و موجب می‌شود که فعالیت استخراج به اقدامی سبز و هوشیار به ملاحظات زیست محیطی تبدیل شود.

منبع: blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

سی شش − = بیست هفت