بازار کریپتوکارنسی خاورمیانه در راه است؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بازار کریپتوکارنسی خاورمیانه در راه است؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بازار کریپتوکارنسی خاورمیانه، با وجود آنکه ماهیتی بی‌ثبات دارد و ممکن است به سرمایه‌گذاران ضربه بزند، باعث شده که هم‌اکنون کشورهای بیشتری در خاورمیانه به کریپتوکارنسی روی آورند.

چهارشنبۀ گذشته نخستین صندوق بیت‌کوین در فهرست نزدک دُبی قرار گرفت، این صندوق را یکی از بزرگترین شرکت‌های مدیریت بودجۀ دارایی‌های دیجیتال در کانادا، موسوم به “3IQ” راه‌اندازی کرد و موجودی آن هم‌اکنون بیش از 1.5 میلیارد دلار ارزش دارد. این اتفاق موجب شد که سرمایه‌گذاران خاورمیانه فرصت‌هایی از سرمایه‌گذاری را در اختیار داشته باشند که مستقیماً به بیت‌کوین مرتبط است.

اسرائیل نیز به تازگی یک برنامۀ آزمایشی را اجرا کرده است و به صورت جدی به دنبال اجرای یک بانک مرکزی واحد پول دیجیتالی خود، یعنی شِکِل، است.

کشورهای دیگر خاورمیانه مانند فلسطین نیز، در سطوح مختلف، در برنامه‌ها و پروژه‌های کریپتوکارنسی مشارکت داشته‌اند. امارات متحدۀ عربی نیز برای جلوگیری از جرایم اقتصادی مانند پولشویی و کلاهبرداری، یک پلتفرم تجاری مالی، متکی بر فناوری بلاکچین، راه‌اندازی کرده که “UAE Trade Connect” نام دارد.

با وجود این‌که کریپتوکارنسی به تدریج در خاورمیانه نفود کرده، بی‌ثباتی بالا در بازار کریپتوکارنسی نیز توجه سرمایه‌گذاران و مقامات مربوطه را نیز جلب کرده است. چنان‌که منصور بن ابراهیم آل محمود، مدیرارشد سرمایه‌گذاری قطر، به بلومبرگ گفت: پیش از آنکه ما بخواهیم دیدگاهمان را دربارۀ سرمایه‌گذاری بیان کنیم، لازم است که کریپتوکارنسی‌ها به بلوغ برسند.

منبع: blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ دو = یک